Çok Kolay Patik Yapılışı Şiş İle

İki Şişle Patik Yapımı Anlatımlı

Model için 2 farklı renkte ipe ihtiyacanız olacak. Ve 4 mm şişe. Hardal rengi ve kahverengi ipi tercih ettik biz renk olarak. Örgüyü örerken kenar ilmekleri dikkate almıyoruz.

İlk olarak kahverengi ip ile şişe 18 ilmek atarak başlayalım. 1 sıra haraşo örelim. Daha sonra 2. rengimize geçiyoruz. Kenar ilmeğimizi kahverengi ile örüp 2. ilmekten sonra 13 ilmek hardal rengi ile örüyoruz. Sol şişte 4 ilmek kaldı. Ve dönüyoruz. Aynı renkle devam ederek 13 düz örüyoruz.

Bir sonraki turda kahverengi ipe geçiyoruz. Tüm ilmekleri düz olarak örüyoruz. Bir sonraki sıraya geçtiğimizde hardal rengine geçip ( ilk ilmeğe kahve ile örüyoruz ) 9 ilmek düz örüyoruz. Ve tekrar dönüyoruz. Ve ilmekleri örmeye aynı renk ile devam ediyoruz.

Şimdi kahverengine geçiyoruz ve 1 sıra düz olarak örüyoruz. Diğer turda kenar ilmeğimizi ördükten sonra hardal rengine geçip 5 ilmek örüp dönüyoruz. Hardal ile örmeye devam ediyoruz. Tekrar kahveye geçiyoruz. Ve 1 sıra örüyoruz. Şimdiye kadar olan işlemleri ayak boyutunuza bağlı olarak aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. Örgü bitince iki ucu birleştirip dikiyoruz.

Şu ana kadar olan işlemleri resimli olarak görelim.