Örgü Bebek Yeleği Yapılışı Anlatımlı Resimli

Örgü Bebek Yeleği Yapılışı Anlatımlı Resimli

 

Gayet kolay örgü bebek yeleği , kız ve erkek bebekler için uygundur, renk seçiminize bağlı olarak ayarlanabilir.

Bebek Yeleği Yapılışı Malzemeler : 3,5 nolu şiş, anti bakteriyel bebe yünü ile yapılıyor. 

Bebek yeleği Yapılışı : 140 ilmek başlıyoruz . 36 diş haraşo sırası olana kadar hiçbir şey yapmadan haraşo örüyoruz. Arka sırayı hep ters olarak örüyoruz örgü boyunca arka sıra ters örülüyor. 

Sonra 3 parça olarak öreceğiz.

İlk parça ilk sırada 3. ilmekten sonra ilik açıyoruz. 18 ilmek örüyoruz sonra 2 ilmeği düz örgü olarak beraber örüyoruz ( yani bir ilmek eksiltmiş oluyoruz. ), sonra 15 ilmek haraşo örüyoruz ve geri dönüyoruz. Eksiltmeler 10 adet olunca 3 ilmek ten sonra ikinci ilik açılır. sonra yaka kısmına geliyoruz. 9 ilmek kesiyoruz yaka oyuntusu oluyor . 9 ilmk kestikten sonra duz olarak haraşo örüyoruz 14 sıra sonra kesiyoruz.

arka tarafa geldi sıra; 60 ilmek arka taraf için ayırıyoruz. 15 ilmek ördükten sonra düz olarak 2 ilmek örerek kesmelere başlıyoruz. 10 ilmek ör , 1 ilmek kes ( 2 ilmek birlikte ör) , 26 ilmek örüyoruz tekrar 2 ilmeği bir örerek 1 ilmek kesmiş oluyoruz, 15 ilmek örüyoruz. eksiltmeler 8 tane olana kadar yapıyoruz. 7 sıra daha haraşo örüyoruz kesme yapmadan düz örüyoruz. iki kenardan 15 er ilmek bırakıyoruz 7 sıra öreceğiz ortadan 14 sıra kesiyoruz . kenarlarda kalan 15 er ilmeği 7 sıra örüp kesiyoruz. 

Öbür yakayı da aynı şekilde örüyoruz. Bitirip dikişlerini yapıyoruz. Yeleğimiz hazır. Ellerinize sağlık ..