Şaşkın Model Bebek Yeleği Yapılışı

Şaşkın model adı çok tatlı  şaşkın model örgü modeli yapılışı ilmekleri örmeden geri dönerek yapıldığı için bu ismi almış diye düşünüyorum. Şaşkın örgü modeli ni örerken yapmanız gereken ilmek kilitlemek. .Bu işlemi mutlaka yapmalısınız yoksa paspas örgü modeli yaparken olduğu gibi delik delik görünecektir geri döndüğünüz yerler. İlmek kilitlemek nasıl yapılır derseniz onu da daha önce örgü bebek elbisesi modeli yapılışı anlatmıştık orada bulabilirsiniz açıklamasını.

 

Şaşkın model bebek elbisesi ya da bebek yeleği yapabilirsiniz. Siz ne karar verirseniz ona göre ilerleyin her iki halde de yandan başlanıyor ve önce alt kısım ypılıyor sonra ustunu ister örgü bebek elbisesi yapın, isterseniz de yelek modeli yapın. Size kalmış. İp olarak herhangi bir batik ip kullanabilirsiniz.

Şaşkın model bebek yeleği modelleri göreceksiniz : 

Şaşkın örgü modeli yapılışı anlatımı :

Son iki yelek de farklı batik iplik ile yapılmış örgü yelek modeli görüyorsunuz. Şaşkın modelinin yapılışı bu şekilde sorunuz olursa yorum bırakın yardımcı oluruz. Kolay gelsin.

 

Şaşkın modeli yapılışı anlaşılması açısından şaşkın modeli atkı yapılışı videolu anlatımı nı yayınlıyoruz. Burdan izleyerek şaşkın modelinin nasıl yapıldığını net bir şekilde görebilirsiniz.

Şaşkın modeli videolu anlatımı yapılışı :