Tığ ile Çiçek Motifi Nasıl Yapılır Yapılışı Anlatımı

 Tığ ile Çiçek Motifi Nasıl Yapılır Yapılışı Anlatımı

İlgili resim

böyle bir bebek battaniyesi de yapabilirsiniz bu modelden..

Tığ ile çiçek yapımı çok kolay aslında. Aşağıda yapılışının videosunu ekledim. Videoda yabancı dil kullanarak anlatılmış ancak çok yavas ve anlaşılır şekilde yapılmış. Ben Türkçe açıklamasını da yazayım ama zaten çok kolay anlaşılır anlatılmış.

Ön açıklama: İpi parmağımıza 3 kez doluyoruz. tığı geçirip ip doluyoruz ve çekiyoruz.Parmağımızı çıkarıyoruz aradan ve süper güzel bir teknik ile 12 tane sık iğne yaptıktan sonra ilk başta alttan sarkan ipleri çekiyoruz. ortayı sıkıştırıyoruz. (videoda çok anlaşılır bu kısımlar, anlatırken karışık ) 

Lif yaparken yaptığımız gibi batıp çıkıyoruz 4-5 kez.  Bır deliğe 2 kez batıyoruz. fıstık yapıyoruz lifteki gibi. sonra fıstık birleştirdik ve 2 zincir atıyoruz aynı deliğe batıp birleştiriyoruz ve çiçek görünümü veriyoruz. yandakı deliğe sık iğne ile geçiş yapıyoruz. 2 zincir atıyoruz ve fıstık yapımına başlıyoruz. Video izleyiniz lütfen çok kolay yapılıyormuş. 

Bu öodel ile neleeer neleeeer yapılır. Bebek battaniyesi , ev dekorasyonunda kullanabiliriz sırt mideri süs minderi yer minderi , çocuk oyun halısı , bayan çanta, lif ipi ile lif yapılabilir. Çok değişik şeyler yapılabilir. Atkı da olur süper durur.. 

 

 

Yapacak olanlara kolay gelsin .. Güzel günlerde kullanın..