2-4 Yaş Erkek Bebek Yelek Modelleri Anlatımlı

Erkek bebek yelek modelleri yakadan başlama yelek modelleri ve parça parça yapılan yelek modelleri  ayrıca dikişsiz yelek modelleri de var bütün olarak örülen yelek modelleri de deniyor bu çeşit örgü tekniğine. Yakadan başlamalı erkek bebek yelek modeli yapılışı , Şal Yaka erkek bebek yelek yapılışı , tığ iş iyelek yapılışı adlı konuda da yakadan başlama tığ işi yelek modeli yapılışı anlatımlı olarak bulacaksınız.

Şimdi sizlere dikilerek yapılan arka ve iki ayrı ön parça örülerek yapılan 2-4 yaş erkek bebek yelek yapılışını anlatacağım. Yakışıklı prensimin yeleği kendisi.. 🙂 Kızlara da olur tabi rengini farklı yaparsınız ölçüleri kullanarak farklı örgü tekniği ile de örebilirsiniz. Örgüde bir kalıp yoktur.. Oynama yaparak hayal gücünüzün de etkisiyle birlikte evdeki artık yünleri değerlendireyim de diyebilirsiniz. Ya da benim gibi ne eserse renk yumak alıyorsanız sonradan renk uyumunu sağlayarak birleştirip bir şeyler örmek gibi tamamen doğaçlama yapıyorsanız sizlere sayıları vereyim..

Örgü örerken en önemli şey yelek modellerinde başlangıç sayıları .. yakadan başlama başlangıç sayıları da ayrı bir konu.. O da tığ işi yakadan başlama bebek ve çocuk örgülerinde yakadan başlama sayılarının açıklandığı konudur.

Erkek bebek yelek yapılışı için gerekli malzemeler :

1 adet beyaz  akrilik yün – ören bayan dora

1 adet kahverengi alize akrilik ip

3,5 numara örgü şişi

arka: 66 ilmek ile başladım. 5 diş haraşo ( 10 sıra ) ördüm. sonra ön kısım düz arkayı ters ördüm.

Ön : 40 ilmek başladım sağ ve sol pat ( ön ilik kısmı ) 6 ilmek bırakarak 5 diş haraşo ördükten sonra patlara dikkat ederek patlardaki haraşo dişlerini sayarak 5 diş oluncaya kadar düz ördüm sonra 5diş tüm ilmekleri  haraşo ördüm bu şekilde model çıkardım. kol kesimine başladığımda ön yaka kesimine de başladım .. yaka 1-1-1-1-1-1  : toplam 11 adet kestim  kol kesimi : 3-2-1-1 olarak kestim.. Arka kısmın da kol kesimi aynı sayılardır..

Sorunuz olursa yanıtlamaktan mutluluk duyarım yakında bitecek zaten bitmiş halini de koyarım.. Sizlere de kolay gelsin..

İşte bitmiş halini de koyduk çok şükür… konu mankenim de var 🙂

 

Kaynak: kendi el emeğim ..

 

Bir cevap yazın