2 Renkli İp ile Çocuk Hırka Yapılışı

Çocuk hırkası iki renk ip ile yapımı anlatımı sunulacak. Karışık renkli ipler ile yapılan ayrıca renklere uyumlu düz bir renk ile de sanki iki ürün görünümü verilen örgü çocuk hırkası yapılışı anlatımı oldukça kolay . Örgü modellerini yaparken kenarını da sık iğne ile tek renk olan iplik ile örüyoruz ve biyeli ceket görünümünü veriyoruz.

 

 

Spokes №5 işe 66 döngüler ve örme 3, yüz menteşenin sayısı.

En 4 (kişisel) sayısı, son değil dovyazyvaya sayısı kadar 5 : döngüler, düğmeler açıklığı gerçekleştirmek için 1 sc, 2 boyunca ön döngüler, 3 yüz bir kenar içeren. Bir sonraki satırda, bir ilik döngüsü oluşturmak için alışılmış (çapraz değil) ön olanı örüyoruz.

Düğme delikleri, her 18. sırada ( 4., 22., 40., 58., 76. ve 94. sıralarda) 5 kez daha yapılır .

6. satır yerine 1 ek döngü: kenarı örgü sonra 7 yüz (bu tuzu, düğme) * 1yüz, 2 den ilmekler 1 çıkarmadan, ön duvar için normal olarak ve (örgü bir yüzü, aynı döngü provyazyvaem arka duvarın arkasında) * (* ‘dan *’ a neredeyse sıranın sonuna kadar örüyoruz), 10 yüz olan ( son 8 çubuk biçiminde), iğneler üzerinde 90 ilmek var .

Sonra, doğru yüz döngüleri örme.

14. satır gerçekleştirmek 2. ek döngü: örgü kenar sonra 7 yüz kayış döngü, 3, yüz 2 ve 1 , * 2 yüz, 2 ve 1 , * satır sonunda 12 yüz, konuşmacı – 113döngüler.

Sonra, hemen 21’inci sıraya kadar ör. Bu satırda, bir sonraki satırın eklenmesini tamamen ve kısmen yapmak için işaretleri ayarlayın. Nedenini açıklayacağım.

İlk önce, birçok açıklamada da belirtildiği gibi, seri boyunca eşit şekilde ilmekler eklemeye devam ettim. Ancak takma sırasında, bluzun arka kısmının omuz bıçakları bölgesinde olduğunu fark ettim. “Kabarcıklar”yani, vücuda sıkıca oturmuyor ve hoşuma gitmedi (görünüşe göre ben çok seçici gülümseme). Bu nedenle, nasıl düzeltileceğini düşündükten sonra, bu karara vardım.

Böylece, 21. sırada, bir taraftan ve diğerinden 38 döngü (kenar bandı dahil) sayıyoruz ve belirteçleri ( 38 döngü, işaretleyici, 37 döngü, işaretleyici, 38döngü) ayarlıyoruz .

İçinde 22 inci satır yerine 3 ilaveli döngüler ve delikli ilikler: kenar örgü sonra 7 yüz menteşe askısı, * 2 yüz, 2 ve 1 * – 10 kez, 37 yüz * 2 yüz, 2 ve 1 * – 10 kez, 3 yüz,   1 nakida, 2 yüz birlikte, 3 yüz, kenar da dahil. İğneler üzerinde – 133 döngü.

4. eklenmesi gerçekleştirilir döngüler 30 kenardan sonra arka arkaya, – 7 yüz menteşe kayış, * 3 yüz, 2 ve 1 * – 8 kez, 53 yüz * 3 yüz, 2 ve 1 * – 8 kez 8yüzü. İğnelerde – 149 halka.

Sonra, düz örme , düğmeler için bir delik yapmak için 40. sırada unutmadan .

Son  5. ilaveli döngülerinde gerçekleştirilen 56. satır ve kenar sonra 7 * örgü yüz kayış döngüleri 3 yüz, 2 ve 1 satır sonu, * 13 yüz, ispitler – 181 döngü. Koket bağlandı.

Raflara, kollara ve sırtlara bölme

Kızın bluzun önündeki kenarından sonra, iğnelerle sol rafa 34 knot örün , sol kovanın 30 ilmeğini örün ve ilmekleri ilave bir iğneye aktarın  , sırtın 51ilmeğini örün , sağ kovanın 30 ilmeğini örün  ve sağ ilmekin ilmeklerini sağ rafın 35 ilmeğini örün 

Kenardan sonraki sıradaki sırada , sağ rafta 34 halka örüyoruz, 6  hava halkası alıyoruz, arkalıktan 51 halka örüyoruz, 6 hava halkası alıyoruz , sol raftan 35 halka örüyoruz, iğnelere 133 halka örüyoruz .

Sonra istediğimiz uzunlukta bluzun bedenini örmeye devam ediyoruz, benim versiyonumda bu 21  cm . Düğmelerin deliklerini unutma!

Ardından manşonları örmek için hazırlanan kontrast ipliklerle, 2 sıra jartiyer dikişi örüyoruz ve ön taraftaki ilmekleri kapatıp, önceden örgü ile örüyoruz.

Örgü bluz kollu

Bluz manşonlar yuvarlak sıralarda çorabın (çift kenarlı) örgü iğnelerle örülmesi daha uygundur.

Bu nedenle,  kolların 30 ilmeğini ikiye böler ve bunları 2 çorap örgü iğnesine aktarırız, üçüncü bir çorap iğnesiyle hava ilmekleri ile toplananlardan 6 ilmek kaldırır ve birinci ilmek boyunca ( 30. ) ve alt ilmek ( 6. ) arasındaki aralıklardan onu çıkarırız. iğneler üzerinde 38 döngüler.

Kolları, önden dikişli, kontrast renkli ipliklerle örüyoruz. Alttaki 6 ilmeği ikiye bölerek örgü, ortasından başlar.

Manşonun 10 cm’lik kısmını  bağladıktan sonra , yuvarlak sıranın son ve ilk halkasını örteriz. Ön kısımla birlikte, teller üzerine 37 ilmek vardır.

Manşonu daraltmaya devam ediyoruz, her 10. tur sıradaki ( 4 kez) ilmekleri aynı şekilde bağlayarak, iğneler üzerinde 33 iğne kalana kadar .

Manşon uzunluğu 28 cm’ye ulaştığında , halkayı kapatın. İkinci manşon aynı şekilde uyuyor.

Düğmeleri veya düğmeleri diker, rafların kenarlarını ve boyunlarını, manşonlarla aynı renkte bir kroşe kancasıyla bağlarız. Örgü kızlar için bluz bağlandı!

Bir cevap yazın