2. Sınıf Hikaye Kitabı Tavsiyeleri

2. Sınıf hikaye kitabı tavsiyeleri vereceğiz sizlere. Öğretmenlerin tavsiyeleri ve görüşleri ile birlikte ilkokul 2.sınıfta hangi kitaplar okutulmalı , okuma kitapları neler olmalı gibi sorularımın yanıtlarını değerli öğretmenlere yönelttim aldığım cevapları paylaşacağım.

İlkokul 2. sınıf öğrencisi için kitap tavsiyeleri , eğer okuma hızı iyi ise , 1. sınıf hikaye kitaplarını rahat okuduysa artık daha fazla sayfalı kitaplara gecebilirsiniz. 1.Sınıf okuma kitapları 16 sayfa dır. 16 sayfalık kitaplar 1.  sınıf yani okuma yazma bilen yeni öğrenen çocuklar için uygundur. 7 yaş kitapları 16 sayfalık masal ya da hikaye kitapları okuyabilirler. Bol resimli , büyük yazılı ve yuvarlak harfler ile yazılmış olmasına dikkat edin. Bu yazıda okuduğunuz a harfi gibi kitap harfleri ile yazılmış kitapları almayın. Okuma yazma öğrendikleri harfler ile yazın.

İkinci sınıf kitapları artık kalınlaşıyor. Birinci sınıf hikaye kitapları gibi 16 sayfa değil. 24 sayfalık kitaplar öncelikle okutulmalı daha sonra bir kaç ay sonra yani ikinci dönem 48 sayfalık kitaplara geçilebilir. 1  set hikaye kitabı bile okusa kitap sayısını arttırabilirsiniz. Zaten kitap sayıları yaş gruplarına göre bu sıra ile artarak hazırlanıyor. Daha sonra Dünya Klasikleri gibi kitapları kısaltılmış metin yazan kitapları alabilirsiniz. Dünya klasikleri kısaltılmış metinler 80 sayfalık 78 sayfalık kitaplar oluyor. Sizlere 2. sınıf 2. dönem okutabileceğiniz bir kaç kitap ismi önerisinde bulunacağım.

Bu kitapları ilk önce beraber okuyun, sayfa atlıyorlar okurken dikkat edin 🙂

2. sınıf Dünya Klasikleri kitap önerileri tavsiyeleri ;

Ali Baba ve Kırk Haramiler

Alis Harikalar Ülkesinde

Binbir Gece Masalları

Guliver Devler Ülkesinde

Oliver Twist

Ömer Seyfettin Hikayeleri

Pinokyo – Kısaltılmış Metin

Siyah İnci – Kısaltılmış Metin

Tom Sawyer

Peter Pan

 

İlkokul 3. sınıfta okutulması gereken kitaplar , okuma kitapları tavsiyeleri , Mavi Saçlı Kız , Şeker Portakalı. Dünya Klasiklerine devam. . .

Bir cevap yazın