2. sınıf İlkokul Eş Sesli Kelimeler ve Sıfatlar Etkinlikler

İlkokul 2.sınıf eş sesli kelimeler alıştırma yaparak öğreniliyor kesinlikle. Eş sesli kelimeler aynı şekilde yazılıp anlam bakımından farklılık gösteren kelimeler olduğu için çocuklarınızın bol bol hikaye kitabı okuması gerekli. 1.sınıfta 16 sayfalık kitaplar yaz tatilinde 24 sayfalı kitaplara çıksın. 2.sınıfta da artarak her dönem üzerine koyarak devam ediyor.

İlkokul 2.sınıf etkinlikleri bol bol paylaşmaya devam edeceğiz sitemizde bulacaksınız. Eş sesli kelimeler ilkokul düzeyinde işlendiğinde en genel en bilindik örnek kelimeler ile çocuklarınıza alıştırmalar yaptırarak kelimelere aşinalık kazandıracaksınız. İlkokul 1 de de eş sesli kelimeler konusu var. Çok az ve genel kolay anlaşılır günlük hayatta kullanılan kelimeler ile başlanıyor. Sonra daha soyut olan kelimeleri ilkokul 2. sınıfta gösteriliyor.

Hala etkinlik ve alıştırmalarımız çizgi karakterler , meyveler , çocuklar , balonlar ve çiçeklerle dolu 😉 onları boyamak bir mola oluyor onlar için , dikkatlerini toplayıp bir konuyu anlamaya çalışmak onları yeterince yoruyor arada boyamak istiyorum bunları dediklerinde itiraz etmeyin. Sabırlı olun. Tek başarı sabır ile alakalı. Çok ta sabırlı olmayın, ciddiye almalarını sağlayın.

 

069-2. SINIF TÜRKÇE SIFATLAR-02-.

2. SINIF TÜRKÇE 23. HAFTA ÇALIŞMALARI SESTEŞ KELİMELER

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir