2 Şiş İle Bayan Bot Patik Yapılışı

Merhaba , sizlere çeyiz patik modelleri sunmuştuk daha önce de bu da onlardan biri. Çeyizlik patik modeli olarak çok güzel kısa sürede örebileceğiniz şiş örgü ile yapılan 2 şiş ile bot patik yapabilirsiniz. Süsleme resimde gördüğünüz gibi tığ ile zincir çekerek ip yapılmış ve kalp ortasına inci bu ona kibar ve şık bir hava katmış.

Bir kerede örülebilen tek bir patik ile ikinci kere de ördüğünüz eşini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. İki kere de örmek zorunda değlisiniz aslında tek şiş üzerinde iki tane ayrı parça örgü modeli yapılabiliyor. Eğer daha önce duymadıysanız ya da denemediyseniz örgüyü öğrendiğiniz kişilere sorun ya da çevrenizde eskiden beri birşeyler ören birisi var ise ona sorabilirsiniz mutlaka görmüştür ya da deneyimlemiştir.

En azından bir fikir alırsınız ben burada size anlatmaya çalışayım. İki ayrı yumak ile yapabilirsiniz ya da yumağınızı ikiye ayırırsınız size kalmış. Tek şiş üzerinde birinci yumak ip ile ilmek attıktan sonra ikinci yumak ile de aynı sayıda ilmek atın ve örmeye başlayın birinci bitince ipi değiştirerek ikinciyi örün. Bunu neden yapacağım ? derseniz , bazen sayıları karıştırabiliyoruz özellikle arttırma ve eksiltme olan bu tür örgü modellerinde. Yan yana örülen iki parça aynı anda eksiltip arttırma yaptığınız için sayı karıştırma olayı olmayacaktır iki aynı eş patik bot elde edebilirsiniz. Pantolon örerken de aynı şeyi yapıyor hanımlar ve patik örerken kullanır bu yöntemi. Pantolonun iki paçası da aynı olsun ve kısa zamanda bitirmek de var işin içinde daha önce denedim bir anda bakıyorsunuz ikisini de örmüşsünüz.

 

 

Bir cevap yazın