2 Tane Farklı Model Kollu Battaniyeli Uyku Arkadaşı Yapılışı

2 tane farklı model kollu amigurumi uyku arkadaşı yapılışı anlatımı bulacaksınız. Kulaklarını farklı yapmanız 1 tane tavşan uyku arkadaşı modeli ve 1 tane de fare battaniyeli uyku arkadaşı yapmanız için yeterlidir. Battaniye modelleri biri popcornlu battaniye diğeri de iki renkli

 

 

2 Tane Farklı Model Kollu Battaniyeli Uyku Arkadaşı Yapılışı

Örgü uyku arkadaşı battaniyeli amigurumi tavşanlı battaniyeli uyku arkadaşı modeli yapılışı paylaşıyoruz. Ayrıntılı şekilde adım adım resimli anlatım bulacağınız yazımızda amigurumi tavşan kafası ve fare kafası amigurumi yapılışı anlatımını resimli olarak bulacaksınız. koton karışımlı bebe yunu nu 2 kat olarak kullanıyoruz ve amigurumi kafa yapılışı na başlıyoruz.

1.sıra: sihirli halka içine 4 adet yalancı sık iğne ( üstüne almalı sık iğne- tekli trabzan )

2.sıra: her ilmeğe 2 ysi yapın toplam 8 sık iğne ilmeği olsun

3.sıra: her ilmeğe 2 ysi

4.sıra: her ilmeğe 1 ysi

5.sıra : tüm sıra bu şekilde *1 ysi, 1 ilmeğe  2ysi ,1 ysi, 1 ilmeğe 2 ysi*

6. tur: DC, 24’üncü turda bir tur yapın.

7. Tur: * İlk iki dikişin her birine DC 1, sonraki dikiş * için 2 DC girer. * ‘Dan *’ ya kadar 32 noktada tekrarlayın.

8. tur : 32’inci DC’de bir tur atın.

9.Orna: * İlk dikişin her birine 1 DC girip onu bir sonraki dikişe 2 DC giriniz *. * ‘Dan * 40’ a kadar tekrarlayın.

10-15 arası turlar: 40’lık bir DC atış yapın.

yukarıdaki rsimdeki sıraları dc = ysi yalancı sık iğne  yaparak tamamlayın. sıra numarası yazmıyorsa o sırada her ilmeğe 1 yalancı sık iğne yapın. Kafa kısmını tamamlayın.

 

Artık kafanın şeklini oluşturmak için azalan turlarla çalışmaya başlayacaksınız.

Yuvarlak 16: * İlk iki DC dikiş birlikte çalışılarak 2 dikişi azaltın, sonraki 3 dikişten * her biri için bir DC yapın. * ‘Dan *’ ya kadar 32 noktada tekrarlayın.

 

7. tur: DC, 32’inci turda bir tur yapın.

Yuvarlak 18: * İlk iki DC dikişin birlikte çalışılarak 2 dikişi azaltın, bir sonraki dikişlerin her birine bir DC yapın *. 24’üncü haftadan itibaren * ile * arasında tekrarlayın.

19. tur : 24 saat DC’de bir tur atın.

Bu aşamada, iki güvenlik gözünü tutturun ve başın büyük bölümünü doldurun.

Yuvarlak 20: * İlk iki DC dikişi birlikte çalıştırarak 2 dikişi azaltın, bir sonraki dikiş * için bir DC yapın. 16’lı yaşlardan itibaren * ile * arasında tekrarlayın.

21. yuvarlak: 2 dikişi birlikte, 8’inci sıraya kadar azaltın. Nihai doldurmayı gerektiği gibi ekleyin. Bu noktada bitirmeyin, ancak daha sonra bitirmek için uzun bir kuyruk ipliği bırakın ve kafayı kapalı tutun.

Farenin kulaklarını yapmak için:   4 yapın

Kafa için olduğu gibi Yuvarlak 5 de dahil olmak üzere çalışın. Her kulak dantelinde, dairelerden ikisi birlikte WS’yi, DC’i kenarın etrafında dolaştırın. Kafaya kulak dikmek için uzun bir kuyruk ipliği bırakarak bitirin.

Tavşan kulakları yapmak için: 2 yap

1. Tur: Sihirli Halka olun ve halkaya 6 DC getirin.

2. tur: * İlk dikişe 1 DC girin, ardından bir sonraki dikiş * için 2 DC girin. * Ile * arasında * 9’u tekrarlayın.

3. tur: Bir turda DC, 9’ar.

4. tur: * Birinci dikiş için 1 DC, ardından bir sonraki dikişe * 2 DC giriniz. * Ile * arasında 4 defa, 13’üncü sefer tekrarlayın.

13 turda 12 tur daha çalışın. Kulakları dik kafaya dikmek için uzun bir kuyruk ipliği bırakarak bitirin.

 

Battaniyenin yapılışı :

 

3mm tığ ile 40 zincir atın. bobble – da denilen popcorn tarzı kabarık noktalar yapılacak. Battaniye üzerine. Beyaz popcornlar yapacağız. diğer yerleri yalancı sık iğne – üstüne almalı sık iğne yapmaya devam edeceğiz. İpimiz orta kalın değil ince ise 2 kat kullanın. Beyaz baloncuk- popcorn yapacağımız sırada beyaz ipi sıra boyunca içerden yürüterek örün.

Her popcorn sırasının sonunda, uçları dikmek için uzun bir kuyruk bırakarak beyaz  ipliğinizi kesin.

8 popcorn sırası çalışın. toplamda 54 sıra çalışın. Siyah beyaz battaniye için 2 sıura beyaz 2 sıra gri örün. yalancı sık iğne yapın. Kenarını resimde gördüğünüz eşkilde kenar yapın.

DC 4 sıra daha çalışın.

Son sıranızın (RS) sonunda, sıranın sonunda devam edin, köşedeki 2-3 dikiş çalışın ve sonra battaniyenin kenarında dolambaçlı yuvarlak bir DC çalışma yapın. Başına geri döndüğünüzde Katıl Sl St. Bitirin ve uçları dikin.

Şimdi Kapalı Beyaz ipliğinize katılın ve battaniyenin kenarından dolaşarak DC’nin bir başka turunu yapın, battaniyenin şeklini koruduğundan emin olmak için her köşe dikişine 2 ila 3 DC girerek çalışın.

 

ve bitti işte sonuç :

 

 

 

 

Kaynak:https://blog.lovecrochet.com/crochet-club-animal-taggies/

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın