2 Yaş Yelek Örülüşü

Merhaba, sizlere çok güzel örgü yelek modeli yapılışı paylaşacağım. Hediye etmek için harika bir model. Bu modeli beğenmeyecek olanınız yoktur diye düşünüyorum. Kabartmalı bir model Kurtçuk modeli olarak da biliniyor. Yapılışı kolay örgü modelidir. Bu nedenle yapılışı anlatımındaki adımları sayıları dikkate alarak takip eden herkesin kolaylıkla yapabileceği bir örgü örneğidir.

Modeli sizlere sırasıyla takip edebileceğiniz resimli anlatımı ile sunacağım. Buradan takip ederek dilerseniz yazıları bir yere yazarak modelin anlatımını çıkarabilirsiniz. Yapım aşamalırını da resimlerden takip edebilirsiniz. Ördüğünüz örgü modellerini örgü yelek veya hırka modellerini görmek isteriz yorumlardan paylaşırsanız mutlu oluruz.

Başlarken 4 sıra haraşo örneğinden örüyoruz. Kıvrılma olmaması için ve haraşo lastik modele çok yakışıyor. Normal lastik örgüden yapmıyoruz. 3,5 numara şiş ile bebek örgü ipi ile örebilirsiniz.

Ön için 35ilmek atıp 4 diş haraşo oruyorum arka taraftan kuruyoruz modelimizi 1ilmegi boş alıyoruz ikinci ilmeği düz alır şekilde tutarak iki şişin etrafını dolayarak çıkartıp doladiginiz ipi açıp büzüyoruz sonra yanındaki ilmeği düz diğer iki ilmeği ters alıp ilk modeli yapmış oluyoruz tekrar yine aynı işlemi yapıyoruz sonda 6ilmek kalana kadar oda pat oluyor haraşo örüp ilk siramizi bitiriyorum ondende düz örerek arka tarafta kaydırma yaparak kurtcugu devam ediyoruz ..

Bir cevap yazın