2024 Yeni Üçgen Begonvil Şal Modelleri Yapılışı

Merhaba aşağıda resmini gördüğünüz bu güzel 2024 şaldan yapmak ister misiniz? O zaman yazımızı dikkatlice okuyunuz. Bu şal çok zor gibi görünsede örmesi çok kolay örgü üçgen şal modelidir.

Choi örgü 2022 en Yeni Model Begonvil Üçgen Şal Nasıl Yapılır ?

Yapılışı kolay şal modelidir. Örgüsünü yapabilmek için 3.5 numara şiş ve buna uygun kalınlıkta ip gerekmektedir. Kışın kullanacaksanız yün karışımlı ip kullanabilirsiniz. Yazlık şal modeli yapacaksanız koton ip kullanabilirsiniz. 2018 model begonvil üçgen şal yapılışı için ;

30 ilmek atıyoruz başlıyoruz. 1 diş haraşo örüyoruz.

sonraki sıra haraşo örmeye devam ediyoruz son 5 ilmek kalana kadar örün geri dönün. diğer tarafta da 5 ilmek bırakıp geri dönün , bu şekilde her sırada 5 ilmek daha bırakın geri dönün kalan ilmekler her sırada artacak

5 kalcak sonda

10 kalacak sonda , 15 kalacak sonda. bu şekilde ortada 5 ilmek kalana kadar örün. Geri dönüşlerde ilmek bırakıp döndüğünüz yerde delikler oluşmaması için ilmek kilitleme işlemi yapın.

ilmek kilitleme nasıl yapılır? : son 5 ilmek bırakıp döneceksek, son 6 ilmek kalaya kadar örüyoruz. İlmeği öne alıyoruz (öndeyse arkaya alıyoruz) 6. ilmeği örmeden alıyoruz sağ şişe, ilmeği arkaya alıyoruz ( arkaya aldığımızı öne alıyoruz) , 6. ilmeği tekrar sol şişe alıp örüyoruz.

Dönüşleri bu şekilde ördüğümüzde örgüde delik oluşmuyor.  paspas tekniği ile örgüde delik oluşmadan nasıl örülür , bunu size anlattık. Gidip gelmeli örgü tekniğine paspas tekniği denir. Bu yöntem ile bebek etekleri de yapılır. Anlattığımız şekilde örülmüş parça bu şekilde görülür:

sonra örgünün her iki yanından 15 er ilmek arttırıyoruz. ve ördüğümüz tek parça sarı parça gibi diğer parçaları örüyoruz 1. sıra haraşo yapıyoruz misinalı şişe almakta yarar var bu safhada 3. bir şiş ile önce sol sonra sağı yukarıda anlattığımız gibi örün. Aşağıdaki görüntüyü elde edeceksiniz. Bu şekilde arttırarak begonvil üçgen şal yapabilirsiniz.

Yeni model begonvil üçgen şal bitince bu şekilde görünüyor :

Renkleri nasıl konbinleyeceğiniz ile ilgili örme sırası şablonu. Örgü şal modeli renk şablonları:

Herkese kolay gelsin..

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/23468.html

Bir cevap yazın