3 lü Tomurcuk Örgü Modeli Yapılışı, videolu anlatımlı

Renkli örgüler ve örgü modelleri bebek örgülerinde ve çocuk örgü modellerinde kullanılıyor ve çok şık oluyor. Bebek örgü modellerine çok yakıştırdığımrenkli örgü modellerini bebek elbise modellerinde , bebek yelek modellerinde ve bebek battaniyesi modellerinde kullanabiliriz. Düz renkle tomurcuklu örgü modelini de yelek modeli olarak kullanabiliriz.

Renkli Üçlü Tomurcuk Dizeleri Örgü Modeli Yapılışı

Başlangıç ilmeklerini attıktan sonra örnek koymaya başlıyoruz. Örnekler arası 4 sıra düz örgü yapılıyor. Şimdi şiş ve iplerimiz hazırsa üçlü tomurcuk örgü modelini yapmaya hemen başlayalım.

 


– İlk üç ilmeği boş alın, sarı ipi alıp bir ilmek düz örer gibi geçirip ipi öne alın, tekrar ipi örer gibi yapıp batıp ipi öne alıyoruz. Bu şekilde 5 tane ilmek oluşturmuş olacağız. Tomurcukları yaparken biraz gevşek yapmanız örgüyü yaparken kolaylık sağlayacaktır.
– Bir ilmek boş alın, düz batar gibi bir dolayın ipi öne alın tekrar batırıp bu şekilde 5 defa yapıyoruz. 2. tomurcuğu oluşturacağız.
– Bir ilmek boş alın, düz batar gibi bir dolayın ipi öne alın tekrar batırıp bu şekilde 5 defa yapıyoruz. 3. tomurcuğu oluşturacağız.
– Şimdi 3 ilmek boş alın. Bir ilmek boş alın, düz batar gibi bir dolayın ipi öne alın tekrar batırıp bu şekilde 5 defa yapıyoruz. Bunu 3 defa tekrarlıyoruz. Bunların arasında yine bir ilmek boş alınacak.
– Bu adımları sıra sonuna kadar tamamlayın.
– Örgünün arka yüzüne geçtiğimizde ip arkada 3 ilmeğe şişi takıp ipi dolayıp 5 ilmeği birden örün.
– Boş alın yeniden 5 ilmeği tek seferde batıp çıkıyoruz. Bütün tomurcukları ördükten sonra 3 ilmeği boş alırken ip önde olacak. Bunu sıra sonuna kadar tamamlayın.
– Şimdi ise yeşil iple tüm ilmeleri düz örüyoruz.Modelimizi tamamlamış olduk.

 

Şimdi renkli 3 lü tomurcuklu örgü modelini izleyelim :

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve yapılışları  kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz örgü modelleri ile ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlı örgü modelleri de bulacağınız ve sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Bir cevap yazın