3 Renkli Bebek Yeleği Modeli Yapılışı Anlatımı

3 Renkli Bebek Yeleği Modeli Yapılışı Anlatımı

Renkli bebek yeleği yapılışını anlatcağız. Çok farklı ve güzel bebek yelek modeli, ben bu güzel yelek örnekleri aradındaki bu örgü bebek yeleği yapımını sizlere öneririm Yapmak isteyenler için 3 renkli bebek yeleği yapılışı ve resimlerini paylaşıyoruz.

Örgü bebek yeleği nasıl yapılır

modeli yakından görmek isteyenlere bu örneğin örülüşünü anlatacağız . siz bununla ister yelek, hırka ya da atkı bere neolursa yapabilirsiniz. Bebek battaniyesi modeli bile olur.

Renkli bebek yeleği yapılışı :

şiş No: 5

Yapılışı : Örgüde 3 renk yün kullanılır.Beyaz ile başlanır.İki sıra haroşo örülüp, lacivert yüne geçilir.4 sıra düz örgü yapılır.Örgünün düz tarafında beyaz yüne geçilir.Lacivert örgünün ilk sırasında 3. ilmeğin içinden ilmek alınıp sol şişe takılır.Şişe takılan ilmekle sıra başındaki ilk ilmek bir alınır.3 ilmek örülür. Aynı yerden ilmek çıkarılıp sol şişe takılır.Şişe takılan ilmek, şişteki ilmekle bir alınır.1 ilmek örülür.3. ilmeğin içinden ilmek alınıp şişteki ilmekle bir alınır.3 ilmek örülür.Aynı yerden ilmek çıkarılıp şişteki ilmekle bir örülür.Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir.4 sıra beyaz örüldükten sonra, kırmızı yüne geçilir.Bu sefer beyaz yünde, arada ördüğümüz 1 ilmeğin içinden ilmek çıkarılır.Böylece alt sıradaki desenlerin ortasına desen kurulmuş olur.Bu şekilde her 4 sırada renk değiştirerek örgü istenilen uzunluğa gelene kadar devam edilir.

Bir cevap yazın