3 Renkli Örgü Modelleri ve Yapılışı

3 renkli örgü modelleri ve yapılışı anlatımını sunacağız. Şimdi sizlere 3 renkli bebek yeleği yapımı anlatımını videolu anlatımı ve yazılı anlatımı ile sunacağız ardından da 3 renkli örgü modellerine örnekler sunacağız. 3 renkli örgü modelleri çok şık örgü modelleri göreceksiniz.

3 Renkli Bebek Yelek Örgü Modeli Yapımı ve Üç Renkli Örgü Örnekleri

3 Renkli örgü modeli yapımı için bazı püf noktalara dikkat etmek gerekse de yapılışı diğer örgü modelleri gibi oluyor. Sadece ip değişimine dikkat etmek gerekiyor. Onu öğrendiğiniz zaman gayet rahat örebiliyorsunuz. Yapacak olanlara kolay gelsin diyerek üç renkli örgü bebek yelek yapılışı anlatımını yazılı tarifi ile sizlere sunuyoruz :

HIRKANIN YAPILIŞ TARİFİ: Kullanılan Malzameler: 5 no. şiş Kartopu – No1 / 1 tane 1105 – 1391 – 1321 Şişimize 60 ilmek atılır. 3 diş haroşa örülür. Kenarda 7 ilmek haroşa olacak. 7 kenar lastik ör, 3 daha ör (toplam 10 ör). 1 arttır, 1 ör, 1 arttır 10 ör, 1 arttır, 1 ör, 1 arttır, 20 ör, 1 arttır, 1 ör, 1 arttır, 10 ör, 1 arttır, 1 ör 1 arttır, 10 ör (robamız ayrılmış olur.). NOT: 10 diş haroşada bir düğme deliği koyalım. Sarı olan rengimizi 10 sıra düz olarak tekrarlayalım ve videomuzda uyguladığımız örneği uygulayalım. Diğer rengimize geçelim ve 12 sıra yeşil örelim. Modeli uygulayalım. Bordoya geçelim. Önlerin sayısı 28 olana kadar örelim. Robamızı önce kolları örelim. Bordo rengimiz 14 sıra düz ve videodaki modeli uygulayalım. Ve renkleri sırasıyla uygulayalım. Yeşilden sonra 4 diş haroşa örerek kolu bitirelim. Beden kısmını aynı şekilde tamamlayalım. Yeşilden sonra bordo olan 10 sıra düz örgü örneğini uygulayıp 3 diş haroşa örerek modelimizi bitirelim.

üç renkli bebek yelek yapılışı videolu anlatımı

 

3 renkli örgü modelleri örnekleri :

 

 

 

 

Bir cevap yazın