3 Yaş Tığ işi Çocuk Hırka Yapımı

3 yaş tığ işi çocuk hırka yapımı anlatımını sunacağız sizlere. Tabii 3 yaş denilmesine bakmadan sizler istediğiniz yaşa göre ölçülerini ayarlayabilirsiniz. Yakadan başlama tığ işi çocuk hırka yapımı anlatımı yazımızın sonunda yerini almıştır. Resimde gördüğünüz bu güzel hırkayı artık evde kalan iplerinizi değerlendirirken yapabilirsiniz.

Tığ örgü hırkamız 3,5 numara tığ ile örülüyor. Zincir çekerek başlanıyor ve yakadan başlama olacak şekildi modeli kuruluyor. Aslında çok basit bir örnek ve güzel görünüyor. Tığ örmeye yeni başlayanların kolayca yapabilecekleri bir örnek. Yakadan başlama ilk başta zor gibi görünebilir ama omuz kısımları ortaya çıktıkça model oluştukça bir de bakıyorsunuz ki gövdeyi örmeye sıra gelmiş ve bitivermiş örgünüz. çok zevklidir örmesi.

Renkli değil de tek renk olarak da çalışabilirsiniz, üzerine cep işleyebilir , aplike ile de süsleyebilirsiniz. Arka kısmına örgü üzerine işleme ile güzel desenler yapabilirsiniz. Resimli örgü modelleri var çok güzel işler ortaya çıkıyor gerçekten onların örneklerine de akabilirsiniz

6 yaş ceket öreceğim o yüzden bu modeli kaydediyorum. Şimdi önceliğimiz battaniye , oğlum düz örülmüş battaniye istediği için kolayca bitireceğimi düşünüyorum. Sonra da kapüşonlu tığ örgü hırka istiyor. İşte onun için buraya kaydediyorum bu güzel hırka yapımını. Erkekler arabalı yollu şeyleri seviyor ama 6 yaş biraz huyları değişiyor düz istiyor. Renkleri sormadan örmeyin. Yoksa elinizde kalır , en azından benim için şu an öyle görünüyor.

Şimdi hangi ip ile örerseniz örün ipin üzerinde yazan uygun tığ numaralarından alın kullanın en güzel örgü o zaman ortaya çıkıyor.

 

Bir cevap yazın