30 dan fazla Okul Sınıf Kapı Süsleme Modelleri

Okullarda sınıf kapısı süsleme yeni yeni oluşan bir şey sanırım bizim zamanımızda yoktu desem kaç yıl geriye gitmiş olduğumu bilmiyorum. En azından ben liseden mezun olana kadar böyle bir uygulama yoktu. Sınıf bile fazla süslenmezdi. Özel günlerde Atatürk’e yazılan şiirler dışında panoda farklı bir şeyler görmek pek mümkün olmazdı.

30 dan fazla Okul Sınıf Kapı Süsleme Modelleri

Hatta sınıflarda pano bile yoktu. Bir tane o da acil şeyler için. Örneğin, element tablosu gibi.. Sınıf kapı süsleme işleri şimdiki zamanlarda sınıf annesi ve öğretmen işbirliği ile yapılıyor. Bazen sınıf annesi karar  veriyor öğretmen onaylıyor, bazen de öğretmen seçiyor sınıf annesi ve yardım edecek gönüllü anneler yardımı ile yapılıyor.

Kimin neye yeteneği varsa ve imkanı varsa o doğrultuda görev paylaşımı yapılıyor ve sonunda sınıf annesi tüm objeleri topluyor süslemeye geçiyor. Bu süreç uzun bir süreç, en önemli aşaması karar verme aşaması. Karar verildikten sonra kimler neyi yapacak planlanıyor. Ardından süre belirlenip , belirli bir günde sınıf annesi gelip kapıyı süslüyor. Öncelikle bir konsept belirlemeniz gerekiyor o yönde araştırmalarınızı yapıp , süslemeyi seçip uygulama aşamalarına geçiyorsunuz.

 

 

Bir cevap yazın