4 Mevsim Tığ işi Etek Yapılışı

4 mevsim tığ işi etek yapılışı anlatımını bulacağınız özenle hazırlanmış konumuzda sizler için çok kullanışlı güzel tığ işi etek yapılışı modeli paylaşacağız. Bebeklerinize güzel tığ işi etek yapılışı ya da biraz büyük yaparsanız güzel çocuk tığ işi etek yapılışı olarak kullanabileceğiniz. 4 mevsim giyilebilir örgü bebek ve çocuk örgü modelleri anlatmaya devam edeceğiz. 

 

4 Mevsim Tığ işi Etek Yapılışı

Örgü modelleri 4 mevsim kullanışlı olması için gerekli olan şey örgü modeli yapılışı için kullandığınız ipin 4 mevsim kullanılabilir ip olması gereklidir. Peki hangi örgü modelleri 4 mevsim kullanılabilir sorusunun yanıtı da dolayısıyla koton ip ile örülmüş olanlar ya da bambu örgü ipi ile örülmüş örgü modelleri 4 Mevsim iplikleri; tüylenmez, terletmez, rengi solmadan uzun ömürlü kullanım sağlar. Pamuk ve akrilik karışımı iplikler de 4 mevsim kullanıma uygundur. 

tığ işi etek yapılışı için gerekli malzemeler :

tığ numarası 3 ya da 4 numara ( ipinizin kalınlığına göre değişir. orta kalın bir ip kullanın

1 yumak + 1/4 yumak gidiyor.

1 tane de broş tarzında çiçek .. Kenmdiniz evde olan herhangi bir parçayı kullanabilir y ada örebilirsiniz ( daha önce anlattığımız tığ ile yediveren çiçeği yapılışı konusunda çiçek yapılışı anlatımı var )

85 zincir çekin ( tabii bu resimdeki çocuğa uygun etek yapılışı kendi çocuğunuzun belini ölçün. çok sıkı yapmayın. ) zincirden bir halka oluştruun ve örmeye başlayın. Tığ işi lastik yapılışı için videolu anlatım bulunmaktadır :

tığ işi lastik kısmını bitirdikten sonra sıra geldi kutucukları yapmaya sonra üzerine fırfırlı olması için tığ işi etek modeli fırfır yapılışı için gerekli modelin şablonunu vereceğiz. 2 zincir çekerek 2 li trabzan yaparak kutucuklar oluşturun. Şablon aşağıdaki gibi :

Şablondaki modeli eteğin boyuna karar verdikten sonra yeterli uzunlukta kutucuk yaptıktan sonra modeli uca uygulayın.

Daha sonra modeli en baştaki bel lastiğinden sonraki kutucukların il sırasından itibaren uyf-gulayın .

Şimdi yavaş yavaş bir eteğe benzedi. Eteğin ikinci kat fırfırını yapmak için üst kısımdaki modelin en kısa yerinden resimde işaretli görünen kutucuktan örmeye başlayın ki alttaki kutucuklar görünmeden kabarık fırfırlı örgü tığ işi etek yapalım .

Ve her defasında modeli kaydırarak uygulayalım ki görüntüsü şık olsun. olması gereken görüntü resimdeki gibidir. Modelin dizilişine dikkatlice bakın bir üst sırada en kısa olan kısım alt sırada en uzun olan kısım bu şekilde örgü modeli birbirini tamamlıyor.

Şimdide tatlı kızın üzerinde görelim etek modelini. Elinizde sizin bildiğiniz bir tığ işi model varsa fırfır bölümüne onu da uygulayabilirsiniz.

 

 

Kaynak:http://www.creachick.nl/2016/03/kinderrok-haken/

 

Bir cevap yazın