4 Mevsim Tığ işi Uzun Kollu Kız Çocuk Elbisesi Yapılışı

Örgü modelleri 4 mevsim kullanışlı olması için gerekli olan şey örgü modeli yapılışı için kullandığınız ipin 4 mevsim kullanılabilir ip olması gereklidir. Peki hangi örgü modelleri 4 mevsim kullanılabilir sorusunun yanıtı da dolayısıyla koton ip ile örülmüş olanlar ya da bambu örgü ipi ile örülmüş örgü modelleri 4 Mevsim iplikleri; tüylenmez, terletmez, rengi solmadan uzun ömürlü kullanım sağlar. Pamuk ve akrilik karışımı iplikler de 4 mevsim kullanıma uygundur. Şimdi anlatacağımız uzun kollu tığ işi çocuk elbisesi yapılışı için orta kalınlıkta ip kullanıyoruz. 

4 Mevsim Tığ işi Uzun Kollu Kız Çocuk Elbisesi Yapılışı

5-6 yaş kız çocuklar için bel kısmından başlanarak örmeye başlanıyor. Uzun kollu tığ işi elbise çok güzel 4 numara tığ ile yapılıyor. 116 zincir ile başlıyoruz. 1 sıra 2 li trabzan yapıp diğer sırada farklı bir renk ile sık iğne yapılıyor. üst kısmın modeli bu şekilde.. Alt etek kısmında sadece sık iğne ile örülüyor.

 

omuzlarda 6 trabzan kalana kadar kesiyoruz. İlk yaka kesimi 10 adet dir. sonra 1 er 1 er azaltıyoruz her iki taraftan da aynı işlemi yapıyoruz. Etek kısmında arttırma yapıyoruz biraz volan veriyoruz. Kollar için boşluk uygun ölçüde ise arttırma yapmadan ilmek alıyoruz. eğer biraz genişlemeye ihtiyacınız var ise ilmek alırken arttırın. Kolları yapın yetim kol uzunluğunda resimdeki elbise ve uçlarına mavi ile 2 sıra 2 li trabzan geçiyoruz. Yakaya da aynı şekilde.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir