40 Yama Tekniği Battaniye Hanım Dilendi Modeli ile Yapılışı

40 yama tekniği ile hanım dilendi modeli battaniye yapımı anlatacağız sizlere. Battaniye yapımında kullanılan teknik dikiş dikerken de kullanılan yama tekniği ile benzerlik gösteriyor. Kumaş ile yapılan yama tekniği farklı kumaşlardan arta kalan parçaları değerlendirmek için yapılıyor. Belli boyutlarda kesilip birleştirilerek dikiliyor ve yama tekniği oluşuyor.

Hanım dilendi 40 yama tekniği ile battaniye yapılışı ile sizlere sunduğumuz bu teknik örülerek yapılıyor. Elde kalan ipleri değerlendirmek için kullanılan hanım dilendi örgü tekniği ile yama tekniğini birleştirip görüntüsünü yama tekniğindeki gibi yapıyoruz. Resimde gördüğünüz şekli istediğiniz uyumlu renkler ile yapabilirsiniz. Zincir ve tırabzanlardan oluşan örgü modelini yeni başlayanlar bile kolaylıkla yapabilir.

Hanım dilendi bey beğendi örgü tekniği geçmişten günümüze kadar en çok kullanılan yöntemdir. Elde kalan ipleri de değerlendirilen örgü tekniği olduğundan örgü ile uğraşan hanımların neredeyse hepsinin mutlaka yapmış olduğu ve başvurduğu örgü tekniğidir.

Yapımı kolay ama çok dikkatli olmak gerekiyor. Köşeleri kaçırdığınızda ki ilk başlayanların hatası genelde bu oluyor. Köşelerdeki arttırmalara dikkat etmelisiniz. Her sırada yaptığınız 3 tırabzan arttırımını unutmamalısınız o zaman model tam oturmuyor . Bu hanım dilendi modelini kare olarak yapacaklar için geçerli. Örgü yama tekniği ile yaptığınız şimdi anlatacağımız battaniye ile ilgili olarak izleyeceğiniz yol 3 zincir 3 tırabzandan ibarettir.

 

 

Bir cevap yazın