5 motiften Çiçekli Battaniye Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

5 Motiften Çiçek Battaniye Yapılışı

Motifin yapılışını aşama aşama sizlere resimli olarak vereceğiz.

1.tur : 8 zincir çekip halka oluşturuyoruz. 7 zincir çekip halka içine tarabzan ile batıyoruz. Yanından devam ederek 3 dolgu daha yapıyoruz. 7 zincir çekip aynı yere 4 dolgu daha yapıyoruz. Bu şekilde 4 yuva yapıyoruz.

2.tur : 3 zincir çekerek bir sonraki tura geçiyoruz. Bu turda 7 zincir ile yaptığımız yuvalara 12 dolgu yapıyoruz. Arada zincir çekmeden diğer yuvaya atlıyoruz.

3.tur : Bu turu az önce yaptığımız dolguların üzerine sık iğne yaparak tamamlıyoruz.

Çiçeğimiz bitti. Aynı şekilde 4 çiçek daha yapıyoruz.

Çiçekleri sıra ile iki yaprak arasından birbirine sık iğne ile ekliyoruz. Bir diğer yaprağa gelecek kısma kadar olan arayı da sık iğne ile örüyoruz.

5 motifi birbirine ekledik. Halka şeklinde ekleme yaptık. Şimdi aşağıda resimde gördüğünüz gibi oy yönünü takip ederek orta kısmını birleştirelim.

Çiçeğimiz hazır. Süper görünüyor.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın