60 dakikada kolay patik nasıl örülür, patik yapılışı anlatımı

Çeyizlik Patik Modelleri arayan bayanlar için Simli ip ve Tığla örülen  Pul, Payet ve Boncuklu Patik modellerine  önem vermenizi tavsiye ederim.

Abiye Örgü Patik modelleri arasında size vereceğim kategori içerisinde Önden bantlı kolay örülen Patikler gibi Kadar desenli Patikler de bulunuyor.

Amigurumi sık iğne Kadın Patik Modelleri üzerinde jakar deseni örgü Çetik ve Patiklerin modelleri örgü sevetr hanımlara Patik Örme fikirleri verecektir.

Anlatımlı Patik Modelleri yapılışı arzu edenler için yatik yapılışları kategorimizde Bebek Patikleri,Örgü Çocuk Patik örnekleri
ve Kadınlar için Resimli açıklamalı,Videolu anlatımlı Patik yapımı çalışmaları öğrenebilirsiniz

Tığ işi Motifli Patikler bu yıl çok moda ancak Ayakkabı şeklinde Bayan Patikleri oldukça güzel patik modelleri nden biri Modern Patik Modelleri oldu.Bu Patik çeşitleri Converse Kadın Patikler şeklindede biliniyor.

Kurdele ile Fiyonklu Patiklerin yanı sıra Kurdele Nakışı işlenmiş Patikler ve Örgü çiçekler ile süslenmiş Kız Patikleri çeyiz işi Patik hanımların beğenisine sunuyorum.

Yeni Örgü Patik modelleri içinde Tunus İşi Örgü Patikleri Patik örme kategorimizden detayları ile görebilirsiniz

patik yapılışları

bu linke tıklayarak ve sitemizde ki diğer konularımıza bakarak bahsettiğim bütün patik yapılışı konularını görebilirsiniz

 Şimdi ise gelelim 60 dakikada hızlı patik yapılışı konumuza.

 

Bir Saatte Kolay Örgü Patik Yapımı

Kolay patik yapmak isteyenler için harika. Sadece 1 saatte hazırlayacağınız bir çift örgü patik modeli. Boyutlarını artırma yaparak ayarlayabilirsiniz.

1.tur : 5 zincir çekip halka oluşturalım. 3 zincir ile başlayarak yanından devam ederek 11 trabzan yapalım. Toplamda 3 zincir ile birlikte 12 trabzan olacak.

2.tur: 3 zincir çekelim. Her ilmeğe iki kez batarak 24 trabzan yapalım.

3.tur : 5 ilmeğe tek batarak 5 trabzan yapalım. Sonraki sıraya aynı yere 2 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar 5 ör bir artır ile 28 trabzan yapalım.

4.tur : Artırma ve eksiltme yapmadan 28 trabzan olarak örüyoruz.

Not : Parmak uçlarınızı kapatacak şekilde 4. turu tekrar edin.

5.tur : 20 sıraya 20 trabzan yapıyoruz. Dönüyoruz. ( Son 7 sırayı örmüyoruz. ) (21)

6.tur : Artırma yapmadan örüyoruz. (21)

Ayak uzunluğunuza erişene kadar aynı şekilde örmeye devam edin.

Son satır bölüm 1 : İlk 5 sıraya sık iğne yapalım. Sonraki sıraya tekli trabzan yapalım. Şimdi devam ederek 9 trabzan yapalım. 1 tekli trabzan , 5 sık iğne yapıp bitirelim. İpi uzun bırakıp keselim.

Sağ taraftan başlayarak topuk için ördüğümüz kısmı katlayın. Ve yan kısımlara trabzan yaparak örmeye devam edin. Daha sonra yan kısımları da bitirdiğinizde bir sıra farklı bir iple sık iğne örün.

1 saatte ördüğümüz patik bitti. Çok kolay bir şekilde renk renk patikler örebilirsiniz. Mutlu günlerde giyin.

Bir cevap yazın