Ağustos Meyve Sebzeleri

Ağustos meyve sebzeleri nelerdir , ağustos ayında alabileceğimiz meyve sebzeleri bilmemiz kış için saklayacağımız sebze ve meyveleri bilmemize yarar. Ayrıca sebze ve meyveleri sağlıklı saklama koşulları içinde saklayarak kışın tüketmemizin bir zararı yoktur. Bir de tabii ki zamanında yemek de sebze ve meyveler için en doğru olanıdır.

Buzlukta saklama ya da konserve yaparak saklama durumlarında hangisini kullanırsanız kullanın bu yöntemlerin kışlık hazırlıklarınızı yaparken 1 yıllık ihtiyacınızı hazırlayın. Uzun süre buzlukta ya da konserve olarak bekleyemez yiyecekler sonuçta biz evde yaparken ne güzel ki koruyucu kimyasal maddeler kullanmıyoruz. Gerçi onlar da piyasaya sürülse eminim bir çok insan kullanır 🙁

Ne yazıkki böyle düşünmemi internette izlediğim aspirinli reçeller sağladı. Yani bir insan nasıl olur da kan sulandırıcı bir ilacı reçel yapımında kullanır ve onu sağlık düzeyi farklı her insanın tüketebileceğini düşünür. Anlayamıyorum ve çok kızdım… Üzüldüm … Çocuklarına aspirinli reçel yediriyor ve öyle bir anlatıyor ki bozulmuyor muş kış boyu… Bizim reçeller de bozulmuyor. Temiz bir kavanoza koy , yeni kapak al, içine çay kaşığı sirke ( elma sirkesi , üzüm sirkesi ) koy küflenme yapmasını engelliyor, ya da koyma yine de bozulmuyor doğru saklama koşullarında sakladığınızda ev yapımı reçeller bozulmuyor, karanlık ortamda , sobanın çalışmadığı , kalorifere uzak bir yerde mümkünse balkonda bir dolapta , ya da kilerde saklanabilir.

Yine uzadı mevzu, Ağustos meyve ve sebzeleri :

Meyveler:

Mürdüm eriği, üzüm, kırmızı erik, kayısı, incir, şeftali, kavun, karpuz, vişne, sarı kiraz, böğürtlen

Sebzeler:

Domates, patlıcan, bamya, taze fasulye, barbunya, börülce, dolmalık biber, yeşil biber, kırmızı salçalık biber

Yemişler:

Ceviz, fındık, ayçiçeği

Yeşillikler:

Fesleğen, biberiye, nane, tere, maydanoz, dereotu, reyhan

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir