Ajurlu Dalga Modeli Örgü Baharlık Şal Yapılışı

Şimdi cemre düştü bahar geldi yavaş yavaş yüzünü gösteriyor, Mart ayı standartları bazen güneşli bazen çok soğuk.. Sizlere baharlık omuz şalı modeli yapılışı anlatacağım. Çok güzel bir model istediğiniz iplerle yapabilirsiniz. Bambu karışımlı ipler de olabilir. Model %50 bebe yünü, %25 bambu ip karışımından yapılmıştır. Daha önce de sizlerle paylaştığımız Bayan şal modellerini de ziyaret edebilirsiniz.  sitemizde farklı örgü şal modelleri bulunmaktadır. Karnıbahar örgü modeli ni farklı örgü modelleri nizde de kullanabilirsiniz. Bebek örgü modelleri nde;  bebek yelek modelleri , bebek elbise modelleri, örgü bebek battaniyesi modelleri ,

Ajurlu Dalga Modeli Örgü Baharlık Şal Yapılışı

Baharlık şal modeli 6.5 mm şiş numarası ile yapılıyor.  6 ilmek başlanıyor arttırılarak dikdörtgen omuz şalı oluyor.

1.sıra : 1 düz ör, *1 dola,1düz ör* sıra sonuna kadar tekrarla ( 11 ilmek olucak şişte)

  • 3 sıra ör , 1. sırayı tekrarla (21 ilmek olmalı şişte)
  • 7 sıra daha ör , 1. sırayı tekrarla ( 41 ilmek olmalı şişte )
  • 13 sıra düz ör i 1. sırayı tekrarla ( 81 ilmek olmalı şişte)

şimdi renk akışlarının olduğu sıraya geldik : burada örgü tekniği haraşo olacak.

  • ikinci renk ile ( siz ne isterseniz modelde sarı) , 4 sıra örün haraşo.
  • ana renk ile ( kahve ) 2 sıra ör haraşo
  • 4 sıra ikinci renk ile ör.
  • ana renk ile 4 sıra ör .
  • 6 sıra ikinci rewnk ile ör.
  • 4 sıra ana renk ile ör.

Şimdide modelli yere geldik. Karnıbahar örgü modeli şal yapılışı anlatımı için ajurlu dalga modeli ( karnabahar) örgü modeli yapılışı Türkçe videolu anlatımını paylaşacağız. Baharlık dikdörtgen şal modelini oradan yardım alarak tamamlayabilirsiniz. Modelin orjinali için CEY-HalfPiShawl tıklayınız.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve yapılışları  kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz örgü modelleri ile ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlı örgü modelleri de bulacağınız ve sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Kaynak  :  http://www.ravelry.com/patterns/library/palace-half-pi-shawl

Bir cevap yazın