Amigurumi Bebek Patiği Yapılışı Resimli anlatımlı

Çok güzel amigurumi bebek yaparız. Bazen kıyafet noktasında takılırız. Acaba elbise modeli nasıl olsa. Patikleri nasıl olsa . Saçlarını nasıl yapsam diye. Sizlere fikir vermesi için bebek patiği yapımından bahsedeceğim.

Sayıları artırarak çocuklarınıza da örebilirsiniz. Karpuz patik yapılışını. Örgü oyuncak bebekleriniz için, kumaş bebekler için evde kalan iplerinizi de değerlendirebilirsiniz. Daha önce anlattığımız amigurumi doll free patterni örebilir çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz.

Ayrıntılı sayılarıyla birlikte verilmiş olan amigurumi amigurumi bebek patiği yapılışını aşağıda bulacaksınız. Farklı amigurumi yapılışları için sitemizdeki amigurumi kategorisine tıklayınız. Orada hem amigurumi hayvan hem de amigurumi bebek yapılışları bulunmaktadır. Özellikle şimdiki zamanların modesı olan amigurumi uyku arkadaşı yapılışları da bulunmaktadır.

Amigurumi Patik Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Kırmızı , yeşil , sarı , beyaz iplik
  • 2 adet inci
  • Tığ
  • Makas
  • Tutkal

Kırmızı iplikle 11 zincir çekelim.

Sonra artı 3 zincir daha çekelim. 4. zincir üzerine aynı yere 2 trabzan yapalım. Devam ederek 9 trabzan yapalım. Şimdi köşeye son zincir içine aynı yere 5 trabzan yapalım. Tekrar 9 trabzan yapalım. Son ilmek içine aynı yere 2 trabzan yapıp turu tamamlayalım.

3 zincir çekerek başlıyoruz. 3 ilmek içine aynı yere 2 trabzan yapalım. Tekrar 9 trabzan yapalım. Önümüzdeki 5 ilmek içine aynı yere 2 trabzan yapalım. Sonra devam ederek 9 trabzan yapalım. Son iki ilmeğe aynı yere 2 trabzan yapıp bitirelim.

3 zincir çekerek başlayalım. 3 kez önümüzdeki ilmekler içine 1 kez tek 1 kez aynı yere 2 trabzan yapalım. 9 trabzan yapalım. 5 kez önümüzdeki ilmekler içine 1 kez tek 1 kez aynı yere 2 trabzan yapalım. 9 trabzan yapıp son 4 ilmek içine 2 kez önümüzdeki ilmekler içine 1 kez tek 1 kez aynı yere 2 trabzan yapalım.

3 zincir çekelim. Yanına aynı yere 1 trabzan yapalım. Önümüzdeki 5 ilmek içine 2 tarbzan yapalım. 9 trabzan yapalım. 10 ilmek içine aynı yere 2 trabzan yapalım. 9 trabzan yapalım. Son 4 ilmek içine aynı yere 2 trabzan yapalım.

1 tur daha aynı oranda artırarak örelim.

Bu turda 4 zincir çekip 1 trabazan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Şimdi sıra sonuna kadar 2 trabzan atla aynı yere trabzan, 1 zincir , trabzan yap olarak örmeye devam edelim.

10 sıra olacak şeklide aynı tekrarı yaparak örelim.

Oyuncağın ayağına geçirip ön kısımdan eksiltme yapalım.

Yeşil renkli ipe geçip aynı şekilde V model örelim.

Şimdi resimdeki gibi 3 zincir çekerek ağ örgü modeli yapalım.

Daha sonra sarı ve beyaz iplikle papatya örelim.

Ördüğümüz papatyaları patiğin üzerine dikip bebeğe giydirelim.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir