Amigurumi Çanta Yapılışı

Amigurumi Çanta Yapılışı

Amigurumi çanta yapılışı için gerekli malzemeleri öncelikle söylemekte fayda var. Amigurumi çanta yapılışı için siyah ve pembe keçe, siyah ve beyaz kalın örgü ipi, tığ, iğne, makas ve fermuar bu model çanta örmek için yeterli olacaktır.

Farklı modelleri de örnek fikir olsun diye paylaşalım;

Amigurumi panda çanta yapılışı anlatımı : Malzemelerinizi tedarik ettikten sonra örmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle beyaz kalın iple pandanın arka ve ön yüzünü yuvarlak bir şekilde örelim. Daha sonra ise pandanın ön yüzüne siyah keçe ile göz ve burun parçaları kesip dikelim.

Pembe keçeden ise yanaklarını kesip ön yüzüne dikelim, siyah ip ile ağzını işleyelim. Siyah iple iki parçadan ördüğümüz kulaklarını pandayı arka yüzünün iç tarafından dikelim.

Daha sonra ise iki parçayı karşılıklı birleştirelim ve fermuar boşluğu kalacak kadar yer bırakıp sık iğne ile birbirine tığ ile birleştirelim. En son ise fermuar için bıraktığınız boşluğa fermuarı dikelim.

Dilerseniz askıda yapabilirsiniz. Askının boyutunda dilediğiniz uzunlukta zincir atın. sık iğne ile 4 sıra ya da 6 sıra örün. kalınlığa siz karar verin . Çantamız kullanıma hazır. İster kendiniz spor bir kombin ile kullanın isterseniz çocuğunuza hediye edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir