Amigurumi Modeli Cüzdan Yapılışı

Amigurumi modeli cüzdan yapılışı anlatımı ile sizlere çok güzel çocuk cüzdanı modeli yapımı anlatımını sunacağız. Yüz ifadesini istediğiniz gibi dikebilirsiniz. İsterseniz erkek cocuğu yapabilirsiniz çantanın ağzına fermuar dikebilirsiniz. Elinizdeki malzemeler ile yapabileceğiniz güzel bir tarif. Geliştirilebilir örgü modelleri tarifleri anlatımlarını çok beğeniyorum… Hediyelik örgü modelleri içinde de yerini alabilecek çok hoş bir model.

Arkadaşlarınızın çeyizine ya da çocuklarına hediye edebileceğiniz çocukların çok sevdiği bir model. Okulda harcaması için en azından suyu biterse su alması için çocuklarımın çantasının ön gözüne 2-3 tl harçlık bırakıyordum. Bu güzel cüzdan modeli ile onları sevindirmek çok güzel bir duygu. Cüzdan aksesuarı bulamazsanız cüzdanın açma kapama yerine fermuar dikebilirsiniz. Çocuklar için daha kullanışlı olacaktır. Cüzdan aksesuarını açmak kapatmak zor olabilir çocuklar için bu nedenle fermuar daha kullanışlı olacaktır. Okulda tiyatro gösterisi oluyor küçük miktarlarda para toplanıyor, çeşitli şeyler için gerekli paraları bu cüzdandan çıkarıp vermeleri hoşlarına gidecektir. Aşağıdaki anlatımda simgeler kullanılacaktır. Simgelerin açıklamaları da aşağıda sizlerle paylaştığım gibi. Herkese kolay gelsin.

X: sık iğne

V: arttırma

e: azaltma

Beyaz iplikle örmeye başlıyoruz. Tabii ki istediğiniz renk ile örebilirsiniz. Yapacağınız karaktere göre sadece kafa kısmını yapsak da daha koyu renkleri de kullanabilirsiniz. Ten rengi de olabilir. Alt kısmını devam edip küçük bir oyuncak bile yapabilirsiniz bu tarif ile.

1: sihirli halka içine 8X

2: her ilmeğe V = 16x

3: (1X, 1V) *8 =24x

4: (2X, 1V) *8 =32x

5: (3X, 1V) *8 =40x

6 – 12 : 40x

İpliğin rengini saç rengini ne renk yapacaksanız o renk ile devam edin.

13: Bu sırada her ilmeğe popcorn yapıyoruz. 1 ilmeğe 5 trabzan ile popcorn.

14: 40x

15: 40 popcorn

16- 18: 40x

İşte muhteşem cüzdanımız bitti. Amigurumi cüzdan yapımının anlatımını öğrendiniz. Şimdi dilerseniz bu cüzdana bir sap örün ya da hazır zincir çanta sapı takarak çocuk çantası yapabilirsiniz. Amigurumi cüzdan yapımını bu şekilde tamamlamış oluyoruz. Çok güzel olmadı mı ..

 

Kaynak:https://handmade-paradise.ru/kukolka-splyushka-koshelek-kryuchkom/

 

Bir cevap yazın