Amigurumi Örgü Çıngırak Yapılışı

Winnie the pooh kahramanlarından olan Tiger çıngırak yapıyoruz. Daha önce keçe Tiger yapılışını sizlere göstermiştik. Tüm süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Bugünse amigurumi oyuncak yapılışını sizlere anlatacağız. Daha önce amigurumi kedi çıngırak yapımını ve amigurumi sevimli arı çıngırak yapımını göstermiştik.

Şimdi ise amigurumi Tiger çıngırak yapılışını göstereceğiz. Aynı teknikle sizde beğendiğiniz kahramanların çıngıraklarını yapabilirsiniz. Çocuklarınız için daha sağlıklı olacaktır. Pamuklu ipliklerle örebilirsiniz. Orta kalınlıkta bir ipi tercih ederek kolay bir şekilde örebilirsiniz. Evde kalan iplerinizi değerlendirebilirsiniz.

Ayrıntılı sayılarıyla birlikte verilmiş olan amigurumi Winnie the pooh ayı  yapılışını aşağıda bulacaksınız. Farklı amigurumi yapılışları için sitemizdeki amigurumi kategorisine tıklayınız. Orada hem amigurumi hayvan hem de amigurumi bebek yapılışları bulunmaktadır. Özellikle şimdiki zamanların modesı olan amigurumi uyku arkadaşı yapılışları da bulunmaktadır.

Amigurumi Tiger Çıngırak Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Siyah, beyaz, turuncu, yeşil ipik
  • Tığ
  • Boncuk
  • Gözler için siyah boncuk
  • Elyaf
  • Kinder kutusu

Turuncu iplikle 10 zincir çekip halka oluşturalım. Sonra üzerine 10 sık iğne yapalım. Siyah ipliğe geçip 10 sık iğne yapalım. Tekrar turuncu ipliğe geçip 2 sıra 10 sık iğne yapalım. Sonra 1 sıra siyah iplikle 10 sık iğne yapalım. Bu işlemi 9 sıra siyah olacak şekilde örelim. Sonra içine elyaf doldurup iki ucunu karşılıklı dikelim.

Şimdi kaplanın kafasını örelim. Turuncu iplikle 5 zincir çekelim. 1 zincir , 2 sık iğne, aynı yere 3 sık iğne, 2 sık iğne , aynı yere 1 sık iğne yapıp turu tamamlayalım. Bir sonraki tura 1 zincir çekerek başlayalım. Yanına aynı yere 1 sık iğne daha yapalım. 2 sık iğne yapalım. Sonra aynı yere 2 sık iğne yapalım. 2 kez daha aynı yere 2 sık iğne yapalım. 3 kez 1 sık iğne yapalım. Sonra aynı yere 2 sık iğne yaparak turu tamamlayalım. Yeterli büyüklüğe gelene kadar aynı şekilde artırmalar yaparak örmeye devam edelim. 44 sık iğne olana kadar. Sonra kinder kutusu içine boncukları koyalım. Ve ördüğümüz kafa içine yerleştirelim. Kenar kısımlarına elyaf koyalım. Eksiltmeler yaparak kafayı örüp bitirelim. Ve ilk ördüğümüz parçanın üzerine dikelim.

Ağız için beyaz iplikle 4 zincir çekelim. Üzerine 1 sık iğne, aynı yere 3 sık iğne, 1 sık iğne ve aynı yere 3 sık iğne yapalım. Belli oranlarda artırma yaparak ağız kısmını örüp kafa üzerine dikelim.

Ayaklar için 3 zincir çekelim ve halka oluşturalım. Üzerine 6 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe iki kez batarak 12 sık iğne yapalım. Bir sonraki turta ise bir ör bir artır ile 18 sık iğne yapalım. Bir tur daha artırma yapmadan 18 sık iğne yapalım. Bu turda ise 9 sık iğne örelim ve 1 eksiltme yapalım. İçine elyaf dolduralım. Ve artırma yapmadan örmeye devam edelim

Resimdeki gibi trabzanlarla kulakları yapalım.

Yüz ifadelerini işleyelim.

Yeşil iplikle 60 zincir çekip üzerine 60 sık iğne yapalım.

Ve çıngırak hazır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir