Anemon Çiçeği Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Örgü bardak altlığı modeli, örgü tutacak modelleri , bebek battaniyesi modelleri, koltuk şalı modelleri, tığ işi kırlent modelleri olarak yapacağınız çok şık bir model. Daha önce sizlere örgü aplike modeli anemon çiçeği yapılışını göstermiştik. Bugünde bebek battaniyesi modelinin yapılışı göstereceğiz. Renklerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Pamuklu ipliklerle , bebe yünleri ile örebilirsiniz. Aldığınız iplere uygun tığ ile örebilirsiniz. Evde kalan iplerinizle renk renk battaniyeler yapabilirsiniz.

Bu model ile pek çok şey yapabilirsiniz. Örgü motif hırka yapılır, motifli bebek battaniyesi modeli, örgü bot patik , örgü yatak örtüsü , örgü tek kişilik yatak örtüsü ya da örgü çift kişilik yatak örtüsü battaniyesi yapılabilir. Örgü yatak örtüsü motifli battaniye modellerinden harika oluyor tek yapmanız gereken motif seçimi 🙂 Sitemizde örgü bebek battaniyesi kategorisi altında çok fazla örgü battaniye modeli yapılışı var.

Anemon Çiçeği Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Pamuklu iplik
  • 3 mm tığ

Motifin boyutu yaklaşık 10 cm X 10 cm.  Motifin büyüklüğü ipin kalınlığına göre değişiklik gösterebilir.

1.tur : 6 zincir çekip halka oluşturalım. 3 zincir çekip yanına trabzan yapalım. Zincir ve trabzanın ilmeklerini birlikte örelim. 3 zincir çekip aynı şekilde 2 trabzan daha yapalım. Bu şeklide 6 yuva olacak şekilde örelim. İpi sabitleyip keselim. Farklı bir renge geçelim.

2.tur : Herhangi bir yuvadan ipi sabitleyip 3 zincir çekelim. Yanına 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. 1 zincir çekip aynı yere aynı şekilde 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. 3 zincir çekip diğer yuvaya atlayıp aynı işlemi tekrar edelim. Sıra sonuna kadar. İpi sabitleyip keselim.

3.tur : İpin rengini değiştirelim. Yuvalara sık iğne yaparak bu turu tamamlayalım. 1 zincirli yere 2 sık iğne, 3 zincirli kısma 4 sık iğne yapalım.

4.tur : İpin rengini değiştirelim. Resimde ok ile gösterilen yerden ipi sabitleyip başlayalım. Sonra aynı yere 3 tekli trabzan yapalım. Az önce 3 zincir üzerine sık iğne yaptığımız yerin orta kısmına 2 sık iğne yapalım. Resimdeki gibi örmeye devam edelim.

5.tur : İpin rengini değiştirip az önce ördüğünüz gibi bu sefer trabzan yaparak resimdeki gibi turu tamamlayalım.

6.tur : İpin rengini değiştirip 1 sıra sık iğne örelim.

Motif bitti arkadaşlar. Motifi gerdirme işlemi yaptıktan sonra kullanabiliriz. Dileyenler ütü yapabilirler. Ben gerdirme işlemini tercih ediyorum.

Motifleri karşılıklı sık iğne ile birleştirebilirsiniz. Veya tek tek dikebilirsiniz. Dilediğiniz , sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın