Artık İplikten Dekoratif Tabak Yapılışı

Battaniye modellerinizi bitirdiniz. Kırlent modellerinizi bitirdiniz. Ve ipleri sakladınız, fazla ipleri kestiniz. Kestiğiniz ipleri atmıyoruz. Çok güzel renkli dekoratif kase yapıyoruz. Tabi evde kalan iplerinizden de bu projeyi yapabilirsiniz. Dekoratif kase modeli yapıyoruz belki ama sizler farklı şekillerde de değerlendirebilirsiniz. Süsler yapabilirsiniz. Çerçeveler, panolar süsleyebilirsiniz. Yapılışı da çok basit. Çocuklarınızla birlikte yaparak daha keyifli hale dönüştürebilirsiniz. Dantelden yapılmış dekorasyon fikirleri de yapabilirsiniz ev dekorasyonu için.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

İplikten Dekoratif Kase Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Parça kesilmiş iplikler
  • Streç film
  • Yarım su bardağı un
  • 2 su bardağı soğuk su
  • 3 yemek kaşığı şeker
  • Çırpıcı
  • Tencere
  • Kase

Bir tencere içinde 2 su bardağı su kaynayınca içine yarım su bardağı unu , yarım su bardağı soğuk su ile açalım ve kaynayan karışımın içine ekleyelim. Pürüzsüz bir kıvam alınca ocaktan alalım ve içine 3 yemek kaşığı şeker ilave edelim.

Karışımın biraz ılımasını beklerken kullanacağımız kasenin etrafını streç film ile iyice kaplayalım.

İpleri hazırladığımız hamurun içine koyup iyice karıştıralım ve iplerin hamuru emmesini sağlayalım.

İpler ile kasenin etrafını kaplayalım.

Artık karışımın kurumasını bekleyebiliriz. Bu işlemi isterseniz çiçek tutkalı ile de yapabilirsiniz. Sınırlama yok. Hayal gücünüzü kullanarak çok daha güzel ürünler ortaya çıkartabilirsiniz. Lambalar yapabilirsiniz mesela. Küçük duvar süsleri. Kızınızın , oğlunuzun baş harfleri veya isimleri. Yaklaşık 2 gün içinde kuruyacaktır. Nasıl görünüyor ama.

Aynı teknikle yapılmış farklı projeler.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir