Ayçiçeği Model Lif Yapılışı Anlatımı

Ayçiçeği lif modeli yapılışı anlatımını sunacağız sizlere. Farklı renklerle yapabileceğiniz ayçiçeği modeli lif için lif ipi kullanıyoruz. Dilediğiniz kalınlıkta tığ ile güzel modelleri ortaya koyabilirsiniz. Ayçiçeği lif modeli denmesi tabii ki görüntüsünden kaynaklanıyor, yanlara açılan sivri yaprakları ile ayçiçeğini andıran lif modeli yapımı için videolu anlatımlı öğretici içeriği izleyebilir ya da kısaca yazılı anlatımı okuyarak da örebilirsiniz. Örmeyi bilen ve bilmeyenler için örgü modelleri anlatımlarımız devam edecek.

Ayçiçeği lif modeli yapılışı için ilk olarak7 zincir çekip ilk zincire sabitle. 2 zincir çekip dairenin içine 2 trabzan yapalım . 2. zincir çekip dairenin içine 2 trabzan yapalım . 4 tane 2 li trabzanımız olacak. 2 zincir çekip 2 tane trabza yapalım 2 zincir 2 trabzan 1 zincir çekip 4lü fıstık yapalım. 2. zincir çekip dairenin içine 2 trabzan yapalım . Üst sıraya geçince 2 tane yanyana yaptığımız trabzanlara fıstık yapıp devam edelim. Model ilerledikçe aralardaki zincir sayınızı büyütebilir veye küçültebilirsiniz.

Arttıra artıra 7 tane fıstık olacak 7 fıstık olduktan sonra eksilterek baklava şekli oluşecak. Baklava şekli oluştuktan sonra kenarda oluşan boşluklara 4 lü fıstık yapacağız. Aralarda 2 zincir çekelim. Kenar kısmımız bu şekilde ilerliyor. Kenarları istediğiniz kadar yapabilirsiniz aralardaki zincir sayısınıda kendi el ayarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Çok sıkı olursa zincir sayınıza fazlalaştırın geniş olursa da eksiltebilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir