Az İp Giden Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Az ip giden yuvarlak lif modeli yapımı anlatımını sunacağız sizlere. Lif yapmak çok kolay gibi görünse de her işin kendine özgü püf noktası vardır. Lif örmenin püf noktaları ile anlatıldığı ayrıntılı nasıl yapıldığı görülen ve güzel anlatımlı videolu anlatımlar sunmaya devam edeceğiz sizlere.

Lif modelleri bizim hayatımızın vazgeçilmezidir. Herkesin evinde mutlaka olan ve modeller konusunda çılgınlar gibi bu da olsun bu da olsun diyerek çanta dolusu örülen lif örnekleri ile sizlerle olmaya devam edeceğiz.

Çeyizlik lif modelleri yanısıra günlük kullanıma uygun lif örnekleri ile hediyelik lif modeli ve satılık lif modelleri yapımı anlatımları sunuyoruz sizlere sitemizde banyo aksesuarları bölümünde bulabileceğiniz lif modeli anlatımlarını sitemizde bulabilirsiniz.

Yapımından da kısaca bahsetmek istiyoruz, Az ip giden yuvarlak lif modeli Modelimize 7 numara tığla ortadan 7 zincir çekip halka yaparak başlıyoruz. Bu halkanın içine aralarında 3 zincir çekerek 6 tane tekli fıstık yapıyoruz. Yıldız tekniğiyle her dilimde artırma yaparak lifimizi büyütüp dilimleri ikiye ayırıyoruz. Aralarda ise zincir ve fıstık yaparak geçişlerimizi yapıyoruz. Aynı şekilde kenar oyamızı da yapıyoruz tepelere tekli fıstık yapıyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir