Bal Peteği Modeli Reglan Kol Kapüşonlu Hırka Yapılışı

Çocuk hırka yapılışı anlatacağız sizlere , bal peteği örgü modeli yapılışı ve kapüşonlu bebek hırkası yapılışı anlatımı konumuzda yer alıyor. Bal peteği örgü modelini bir çok örgü modelinde kullanıyoruz. Artık ipleri değerlendirebileceğimiz bir model bal peteği bebek battaniyesi modeli , bal peteği bebek yeleği modelleri çok güzel oluyor en çok da bal peteği örgü modeli kazak ve süveter modelleri yapılıyor.

Bal Peteği Modeli Reglan Kol Kapüşonlu Hırka Yapılışı

Selin Tokalı Hanımın yaptığı Bal peteği Örgü Modeli ile kapüşonlu çocuk hırkası modelini çok beğendim. Bu ölçülerle bu hırka 2-3 yaşa olur. Ellerine sağlık diyoruz kendisine yeni elişi örgü modellerini bekliyoruz 🙂 Resimlerini ve anlatımlarını paylaştı kendisi. Biz de sizlere reglan kol çocuk hırkası yapılışını onun anlatımıyla ve yapılış videosu ile birlikte yayınlıyoruz. Sevgiler.

Selin Tokalı hanımın reglan kol çocuk hırkası yapılışı anlatımı :

” ÖNCELİKLE ÖRMEK İSTEYEN ARKADAŞLARIN AÇIKLAMAYI DİKKATLE OKUMALARINI RİCA EDİYORUM 😊
Modelin adi BAL PETEĞİ ve kalın bir iple ördüm ipim ÖREN BAYAN sis no:5
Kalın iple basladigim icin 44 ilmek basladim kol altina kadar geldikten sonra 1-1 kestim yakada oymak icin 2-2-1-1 sagdan soldan 1-1 kesmeye devam ettim 3 ilmek kalana kadar ördüm 3 ilmegi bir kestim.
Arkayi 80 ilmek basladim kol altina gelince 22 ilmek olacak sekilde 1-1 yine sagli sollu kestim.
Kollar 40 ilmek basladim 62 ilmek olana kadar 1-1 her modeli koyduktan sonra arkada sagli soglu arttirdim.62 ilmege ulasinca 22 ilmek toplamda kestim sagli sollu yine 1-1 kestim 22 ilmek kestikten sonra yakasi muntazam olsun diye bir kenari 2-1-1-1 kestim.butun parçalar ördükten sonra diktim 84 ilmek toplam yaka dizdim ördüm 😊 “

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve yapılışları  kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz örgü modelleri ile ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlı örgü modelleri de bulacağınız ve sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

1 Yorum

  1. Geri bildirim: Reglan Kollu Kazak Yapımı videolu | elisiorgudukkani.com

Bir cevap yazın