Bargello Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Bu tığ işi atkı modeli örgüye yeni başlayanlar için iyi bir model.Kolay olduğu için hızlıca yapılabilecek bir model. Modeli tığ işi bebek battaniyesi modeli olarak kullanabilirsiniz. Yeteri kadar zincir attıktan sonra aşağıda verilen şablonu uygulayabilirsiniz ya da tığ işi şablon okuyamıyorsanız videolu anlatımdan faydalanabilirsiniz. Tığ işi atkı modeli olarak da kullanabilirsiniz. Atkı için batik iplikler kullanabilirsiniz. Düz renk ipliklerle rengarenk yapıp kendiniz renk konbini yapabilirsiniz. Ya da batik ip ile direk modeli uygulayabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Bargello Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modelin yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. İstediğiniz ölçülerde başlayarak örebilirsiniz. İstediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Yapılışı kolay bir model. Tığ ile yapılıyor. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Bebek battaniyesi örerken ben genelde pamuklu doğal iplikler kullanmayı tercih ediyorum. Şal için , atkı için değişiyor. O an için beğendiğim ipleri alıyorum. Tığ olarak evde birçok numara tığım var. Genelde 2.5 mm tığ kullanıyorum. 0 numara. Amigurumi oyuncak örmek için almıştım. Ve her modelimde kullanıyorum. Şimdi sizlere önce modelin şemasını vermek istiyorum.

Model kat kat , basamak basamak örülüyor. Şimdi bittiğinde nasıl görünecek ona bakalım.

Üst kısımda nasıl yapıldığını şemalı olarak vermiştik. Şimdi videolu olarak nasıl yapıldığın görelim. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz. Sizlerde yaptığınız örgü modellerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

 

Kaynak : http://www.ravelry.com/patterns/library/victorian-step-crochet-tutorial—from-scarf-to-king-size-bed-afghan

 

 

Bir cevap yazın