Bayan atkı ve bere yapılışı anlatımı

Kış aylarında havalar soğudu ve herkezin aklında örgü atkı nasıl yapılır ve örgü bere nasıl yapılır düşünmeye başladık şimdi size hem örgü atkı yapılışı ve örgü bere yapılışı nı anlatacağım

sitemizde farklı örgü bere ve farklı örgü atkı modellerini arama yaparak bulabilirsiniz şimdiden bu güzel örgü model lerini yapanlara ellerine sağlık diyerek atkı örgü anlatımı ve atkı bere anlatımına geçiyorum.

Malzeme listesi :

300 gr ip
10 no tığ
Atkının Yapılışı anlatımı:

Atkımızı yapmaya motiflerden başlayalım.Kare motiflerimizi yaptıktan sonra bere örneğinde yaptığımız gibi çiçekleri karelere koyalım ve tığ ile ekleyelim boyu için 40 motif yeterli olacaktır.Uçlarına saçak yapalım.

Berenin Yapılışıanlatımı:

Berenin ilk bölümünde 10 zincir çekerek başlıyalım.2. sırada içine 30 defa tek tığ dolgu yapalım ama uç kısımlarını bir birine ekleyerek yuvarlak oluşturalım.3. bölümde tekrar aynı biçimde dolgu yapıp ilerleyelim fakat dolguların aralarında arada bir veya iki dolgu yapalım. .Böylece her sırada dolgu rakamını fazlalaştırdıkça kendiliğinden yuvarlak şekil oluşacaktır takribi 12 sıra böyle dolgu yapacağız yapmak istediğimiz uzunluğa geldiğimizde sonlandıracağız.Fotoğrafta görüldüğü gibi kare motifler yapıp çiçekleri üstüne tığ ile birleştireceğiz.

Çicekleri örerken ilk küçük çiceği yapalım bitince çiçeğin ters tarafına gelip zincir yapıp geri batarar yaprakları yapabileceğimiz zincirleri oluşturacağız ve büyük çiçekleride yaptıktan sonra motifleri birleştirip .Berenin bitiş kısmına geldiğimizde tığ ile çiçekleri ekleyelim.

Bir cevap yazın