Baykuş Yastık Battaniye Yapılışı

Yastık battaniyeler salonda tv karşısında kırlent yastık gibi dekorasyonda yerini alırken tv karşısında üşüyünce açılıyor yastık kırlent battaniye oluyor. Ördüğümüz battaniye kısmını baykuş örgü bölüm içine sıkıştırıyoruz baykuş yastık battaniye örgü modelini yapmış oluyoruz. Zevkle kullanıyoruz. Daha önce sizlere anlattığımız yastık battaniye modelleri ve yapılışları , kardan adam yastık battaniye yapılışı, çiçekli ipten yastık battaniye yapılışı gibi konularımızı da ziyaret edebilirsiniz.

 

Tığ işi V Örgü Modeli Yapılışı ile Baykuş Yastık Battaniye Yapılışı

Baykuş yastık battaniyenin baykuş kısmı kalın ip ile Trabzanlar yaparak yaplıyor. 11 numara tığ ile çok kalın bir ip ile yapılıyor. Videolu anlatımdakı örgü modeli ni yaptıktan sonra battaniyenin orta kısmından kenarlarda boşluk bırakarak trabzan yapılır. 4 sıra trabzan yapılır ancak her sırada yanlardan 1 er ilmek azaltılır. 4 sıra tamamlanınca yanlardan 1 er ilmek arttırarak 4 sıra daha yapılır. Sonra trabzanlı bölüm ikiye katlanır ve dikilir. Göz ile gaga yapılır resimlere bakabilirisniz. Kulak bölümğne tüy görünümü vermesi için iplik geçirilir. Kenarlara püskül yapılır. tığ işi Battaniye hazır. Baykuşlu battaniyey bakalım nasılş görünüyor..

 

Tığ işi baykuş görünümlü yastık battaniye yapılışı :

 

 

 

2 yorum

  1. İbrahim akdeniz Yanıtla

    Merhaba, 2 adet el yapımı örgü baykuş battaniye almak istiyorum. Nasıl bulabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Fiyatını da alabilirmiyim

    • admin YazarYanıtla

      örebilecek bir tanıdığa maıl adresınızı verdım ırtıbata gececek sizinle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir