Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür

Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür, örgü bebek battaniyesi nasıl yapılır ve kolay bebek battaniyesi tarifi

bebek battaniyesi nasıl örülür 4

Bu hızlı örülebilir kolay ve kalın bebek battaniyesi kışın kullanıma çok uygundur. Özellikle yeni doğan bebeklerde kışın battaniye çok işinize yarıyor. Bebek battaniyesi nasıl örülür sorunuzun yanıtı burada ve bu battaniyeyi dilerseniz baby shower partisinde yani Hoşgeldin Bebek Partisinde hediye edebilirsiniz. 

Battaniye bebeğin hassas cildi üzerinde kaşıntı ya da kızarıklık yapmayacaktır. Kullandığımız ip bebe yünüdür ve anti bakteriyel olanlarını tercih ederseniz hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. 

Bebek battaniyesi örmek için gerekli malzemeler :

tığ ölçüsü : 6.5 mm

İpin kalınlığı da bu tığ ile rahat örülebilecek kalınlıkta olmalıdır. Yünlerin etiketlerinde yazar. Hangi marka olduğu önemli değil, antibakteriyel bebek yünü olsun. 

61 cm X 89 cm uzunluk ölçüleri battaniyemizin.

Akrilik bir yün kullanırsanız bebeklerin cildine uyumlu olur.

bebek battaniyesi nasıl örülür : 90 zincir çekilir. ilk sırada tümü yalancı sık iğne (tekli trabzan) yapılarak örülür en sonda 2 zincir çekilir ve dönülür üste 2. sıraya geçilir. 3 tane ikili trabzan yapılır ilk zincirin içine,  ve sık iğne ile 3 zincir boş bırakılıp 4. zincire batılırtutturulur. aynı yere 3 adet 2 li trabzan yapılır. sıra sonuna kadar devam edilir sıra sonunda sık ğne ile tuttrurulan kısım yapılır ve 2 zincir ile yukarı dönülür 3.sırayı yapmaya başlanır. ilk zincirin içine 3 tane 2 li trabzan yapılır 3 zincir boş bırakılır 4.zincire sık iğne ile tutturulur ve aynı zincire yine 3 adet 2 li trabzan yapılır. 

Bebek battaniyesi modelinin şablonunda da açıkça nasıl örüleceği görülüyor. 

bebek battaniyesi nasıl örülür 3

yuvarlaklar : zincir , + işareti : tekli trabzan – yalancı sık iğne- üstüne almalı sık iğne , üstünde yatay 2 çizgi olan dikey çizgiler l ler:  2 li trabzan , 

Bu üç sırayı sürekli tekrarlayarak örerek örgü boyu 89 cm olana kadar örün, ya da siz hangı boyda istiyorsanız o kadar örebilirsiniz. 

Umarım anlatabilmişimdir. Lütfen anlaşılmayan bir yer varsa mesaj gönderin ve sorun konunun altında mesaj gönderme butonu ve mesaj yazma alanı var. Herkese kolay gelsin sevgiler. 

Bir cevap yazın