Bebek Beresi Yapılışı Anlatımı

Bebek Beresi Yapılışı Anlatımlı

Bebek beresi yapılışı anlatacağız. Fiyonkunu eklerken o renkte birkaç sıra örüyoruz ve uyumlu bir bere yapıyoruz. Gökkuşağı renkli bir fiyonk ne kadar değiştirmiş görüntüyü.

Bereyi ördükten sonra resimdeki gibi fiyongu örüp şapka üzerine dikelim. 14 ilmek ile başlıyoruz. 7-9 sıra haraşo örgü modeli örüyoruz. Ve resimdeki işlemleri uyguluyoruz.

 

Malzemeler

  • 2 farklı renkte iplik
  • Dairesel şiş
  • İğne
  • Makas

6 aylık bir bebek için örmek istiyorsanız örmek istediğiniz ana renk ipinizle şişe  64 ilmek atarak başlayalım. 5 sıra boyunca 2 ilmek düz , 2 ilmek ters olacak şekilde lastik örelim. Ana renk ip ile devam ederek 4 sıra 1 sıra düz 1 sıra ters olarak örelim. İkinci rengimize geçelim. 1 sıra tüm ilmekleri 2. rengimizle örelim. 3 sıra daha aynı şekilde 2. rengimizle örelim. Tekrar ana renge geçip şapkayı çocuğunuzun başına ölçerek artırma ve eksiltme yapmadan örmeye devam edin. Eksiltme kısmına geldiğiniz zaman 4 ilmek düz ör 2 ilmek birlikte düz ör işlemini 2 kez tekrar edin.  Sonra tekrar 4 ilmek düz ör, 2 ilmek birlikte ör kısmını 2 kez daha tekrar edin.Devam ederek 4 düz ör 2 ilmeği birlikte düz ör işlemini 1 kez tekrar edin.

Arka sırayı ters olarak örün. Bu turda 3 ilmek düz ör 2 ilmeği birlikte ör olarak turun sonuna kadar tekrar edin. Arka sırayı ters örün. Bu turda 2 ilmek düz ör, 2 ilmeği birlikte ör şeklinde devam edin. Arka sırayı ters olarak örün. Bu turda ise 1 ilmek düz ör , 2 ilmeği birlikte ör şeklinde tamamlayın. Arka sırayı tekrar ters olarak örün. Ön tura geldiğimizde örgüyü bitirelim. Ve tüm tepe ilmeklerini bir ip üzerine iğne ile toplayarak büzelim.

 

Bir cevap yazın