Bebek Ceketi Yapılışı Anlatımlı

Yakadan başlama bebek ceketi yapılışı anlatımlı model ile karşınızdayız. Sayılarıyla birlikte yakadan başlama haraşo örgü tkniği ile yapılan ve gizli arttırma kullanılan bu bebek ceketi modeli yapımı için bebe ipi kullanıyoruz. Şiş numarası 3,5 numara şiş kullanacağız . Yapmak isteyenlere kolaygelsin diyerek örgü bebek ceketi ypılışı traifinin ayrıntılarına geçelim. Öncelikle örgü bebek ceketi modeline bakalım ;

Bebek Ceketi Yapılışı Anlatımlı

Haraşo örgü modeli ile bebek ceketi yapılışı anlatımını sizlerle paylaşacağız. Dilediğiniz renkler ile yapabilirsiniz. Dilediğiniz aplike ile süsleyebilirsiniz. Fiyonklar , kelebekler ve araba ya da rakamlar çok yakışacaktır. Yakadan başlama sayıları sitemizde farklı konularda sizlere verilmişti.

 

Beden: 6 -12 ay için verilmiştir.

orta kalın ip şişe uygun bebe ipi , 3,5 numara şiş ile 60 ilmek başlıyoruz. 4 ya da 5 sıra haraşo yapılır ve yakadan başlama örgü modellerinde yapılan arttırmalara başlıyoruz. Arttırmaları gizli arttırma olarak yapacağız. Buna göre yaka sayıları bu şekilde olmalı : 10, 2,6,2,20,2,6,2,10 arka tarafı arttırma yapmadan örüyoruz. Örgünün ön yüzünde arttırmaları yapıyoruz. Yeni başlayanlar için belrtmek istedim. Arka yüzde örgü ne geliyorsa o şekilde örülür. İlmek ters ise ters haraşo ise haraşo vs.

ön : 28 ,

kol : 38

arka: 56

kol: 38

ön : 28 ilmek olana kadar arttırmalara devam edin. kol ilmekleri ayrılıyor bu sayıları elde ettikten sonra  kol altlarında 2 şer ilmek örgüyü rahatlatmak adına 1 sefer olmak şartıyla artış yapılabilir. yapmasanız da olur ancak yapılırsa örgü düzgün duruyor. Bedenimizde 112 ilmek olmalı bu şekilde aşağıya doğru örülür. Dilediğiniz örgü tekniğini kullanarak farklı modeller yapabilir ya da düz örgü örebilir en alta lastik bölümüne haraşo koyabilirsiniz. yne 4 ya da 5 sıra yakadaki gibi.. kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir