Bebek Patik Nasıl Örülür?

Bebek Patik Nasıl Örülür?

Bu paylaşımımızdada sizlere kolay bebek patiği yapılışı tariflerinden düğmeli patik nasıl yapılır tarifini anlatacağız, bebek patiği yapılışı olarak bebek patik örnekleri arasında güzel bir patik model i olan bu yeni moda patik modeli ni oldukça kolay yapabilirsiniz.

Çok farklı modeller var sitemizde bebek patikleri bayan patikleri çocuk patik modelleri.

patik-bebek-1

Bebek patik yapılışı : 45 ilmek yapip 9 diş haraşo örüyoruz. ardından 15 ilmek solda , 15 ilmek sağda bırakıp ortadaki 15 ilmeği örmeye devam ediyoruz.

patik-bebek-2

2 düz, 2 ters, 1 düz, 2 ters, 1 düz , 2 ters,1 düz, 2 ters, 2 düz = 15 ilmek. bu şekilde örüyoruz ortadaki 15 ilmeği. sonra her sırada aradaki tersleri eksilterek öreceğiz. eksiltme işlemini 1 ters 1 düz ilmek alarak , kesmeyı de duzden yapın. Ortadaki düz ilmekleri her sırada kestiğimiz için toplamda 7 ilmek kalacak.

Bu 7 ilmeği 13 sıra haraşo öreceğiz. ve geriye kıvırıp dikeceğiz.

Bant için de kenarda bekleyen 15 ilmeğin yanına 15 ilmek ekleyerek örüyorsunuz.  15 ilmk artirdiktn sonra 4 sira orulcek. orta sırada düğme için yer açın.

Orta kısımın anlatımı :

2 ter bir düz örüyoruz sıra boyunca örgünün arka yüzünde düzleri düz tersleri ters sonraki sırasa birertane ter ilmekleri keziyoruz tüm ilmekler düz olunca ve örnünün ön yüzüne geldiğimizde 13 diş haroşa örüyoruz gerisi linkde kolay tıklayın anlarsınız

ters ilmeyi keserken bir ters bir düz alarak kesiyoruz kesme işlemini düz örgü ile yapıyoruz

kolay gelsin

 

 

Bir cevap yazın