Bebek Uyku Tulumu Nasıl Örülür

Bebek Uyku Tulumu Nasıl Örülür

Bebek uyku tulumu nasıl örülür, bebek uyku tulumu yapılışı, kolay bebek uyku tulumu tarifi ayrıntılı şekilde resimlerle anlatıyoruz.  

yoda-hat12

 

8 numaralı şiş ile örüyoruz. 8 numara şiş ile uyumlu kalınlıkta yün ile örelim. Yünlerin etiketleri üzerinde yazar ve yün satan yerlerde söylerseniz yardımcı oluyorlar. 

72 ilmek başlanır. 72 ilmek çokmuş gibi gelebilir size ancak bebekler yeni doğduklarında uzun süre bacaklarını bükerek uyurlar çekip bırakma hareketi yaparlar , bu hareketleri rahat yapabilmesi için biraz bol olması gerekiyor uyku tulumunun. Bu nedenle bir çok deneme sonucu 72 ilmek olarak doğru ilmek sayısı bulunmuştur. 

72 ilmek ile bir ters bir düz örülür. 20 sıra bu şekilde örülür sonra düz örgü ile devam edilir. misinalı şiş ile örerseniz yuvarlak şekilde örebilirsiniz yalnız sona geldiğinizde haraşo olarak 36 ilmek ayırıp 10 diş  (haraşo sırası) haraşo örgü örün diğer 36 ilmeği kestikten sonra 10 sıra haraşo örün ve 7.sırada düğme için ilikler açın. sitemizde yatay ilik nasıl açılır adlı yazıda ilik açma tekniğini bulabilirsiniz. 

 

1 Yorum

  1. Geri bildirim: Bebek Uyku Tulumu Modelleri | El işi ve Örgü Dükkanı

Bir cevap yazın