Bebek Yeleği Nasıl Örülür

Bebek Yeleği Nasıl Örülür

Bebek yeleği nasıl örülür anlatacağız ve yapmak isteyenler kesinlikle yapabilecekler. Aşırı kolay bebek yeleği yapılışı kesinlikle renk renk yapın satın. 1 günde bebek yeleği yapılır mı demeyin bunu yapabileceksiniz.

bebek-yelegi-nasil-orulur-9

Yarım yumaktan bebek yeleği oluyor. Örgüye yeni başlamış dahi olsanız, anlatımlı kolay bebek yeleği nasıl örülür yazımızın tamamını okuduktan sonra artık biliyor olacaksınız.

bayan-yelek-bebek-yelek

Açıklamalı basit anlatımlarla kolay bebek yeleği yapılışını anlatıyoruz.

Bebe coton ip ile örüyoruz aşağıda gördüğümüz kısım 22 cm olacak. Bu şekilde ilmek atıyoruz. bu örnekte 45 ilmek atılmıştır.

4 numara şiş ile örüyoruz. kalçanın sadece popo kısmından mezro ile ölçüsünü alın pantolon dikişlerine kadar tek tarafın ölçüsünü alın büyükler yapmak isterse 50 cm ye 90 ilmek tekabül ediyor. Biz bebek yeleği örülüşünü anlatyıyoruz bu nedenle

45 ilmek ile başlıyoruz. 4 no şiş ve bebe coton ip. nako şenet . 17 cm örüyoruz.

bebek-yelegi-nasil-orulur

daha sonra kenardan 15 ilmek ekliyoruz. her iki kenardan. tabandan yukseklik 17 cm yaptık 17 cm ye tekabül edecek kadar ilmek atıyoruz ve şişteki ilmekleri arttırıyoruz ve böylelikle aşağıdan yukarıya doğru ördüğümüz kısım ile sağa doğru açılan kısımın boyları eşit oluyor.

bebek-yelegi-nasil-orulur-2

yani bir T yapacağız ve kenarlar birbirine eşit olacak.

T nin alt düz kısmı arka , yandaki uzantılar ise önleri oluşturuyor. Bu nedenle T nin üst çizgisinin kalınlığı alta doğru olan dik çizginin yarısı kadar olmalı. yani;

bebek-yelegi-nasil-orulur-3

üst resimdeki bu kısım;  22cm

bebek-yelegi-nasil-orulur-4

üst resimdeki bu kısım : 11 cm olmalı (yani 22 cm lik kısmın yarısı)

buraya kadar yaptıklarımızı özetleyelim; 45 ilmek attık , 22 cm örüyoruz. sonra 15 ilmek soldan 15 ilmek sağdan arttırıyoruz. 11 cm daha örüyoruz. bir tarafa örgü bitmeden 3 ilmek açıyoruz yan yana aynı sırada ve diğer tarafa düğmeleri dikiyoruz karşılık gelen yerlere.

bebek-yelegi-nasil-orulur-5

bu şekilde katlıyoruz. ve diğer tarafı da katlıyoruz.

bebek-yelegi-nasil-orulur-6

diğer tarafı da katlıyoruz

bebek-yelegi-nasil-orulur-7

ve ilikliyoruz.

bebek-yelegi-nasil-orulur-8

yakasını katlıyoruz dışa doğru.

bebek-yelegi-nasil-orulur-9

işte görüntü bu şekilde oluyor yandan kol ayrımı boşluğu bırakarak kenarları dikiyoruz. Yelek kullanıma hazır.

Aşırı çok kolay haraşo örgüyü sitemizde nasıl yapılıyor anlatımlı konusu var bilmeyenler bakabilir. onun dışında başka bir şey bilmeye gerek yok herkese kolay gelsin.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın