Boğazlı Erkek Kazak Yapılışı Anlatımlı

Boğazlı Erkek Kazak Yapılışı Anlatımlı 

Erkekler için düz  erkek boğazlı kazak modeli yapılışı yazımızda desen sevmeyen erkekler için ideal bir model kazak. Nako dergisinin modeli olan erkek kazağı yapılışı yazımızda dır, erkek kazağı yapılışı ve erkek kazağı nasıl örülür merak edenler için güzel bir konu.

Siz de yaptığınız erkek kazak yada süveter gibi örgü el işlerinizi bize gönderebilirsiniz. Sitemizde yayınlamaktan mutluluk duyarız.

erkek kazak modeli yapılışı

 

Erkek Kazak yapılışı anlatımı ;

ÖN VE ARKA :
58 ilmek başlanacak. 3 düz 2 ters, 3 düz 2 ters olarak 6 cm lastik örüldükten sonra lastik üstünde düz örgüye geçerken, ara ara 2 ilmek artış yapılacak. Lastik üstü 40 cm olduğunda kol evi oyuğu için yanlardan 3’er ilmek kesildikten sonra 2 ilmek içeriden üst üste beş kere 1’er ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Tüm beden boyu 67 cm’de arka yaka oyuntusu için ortadan 20 ilmek kesilirken aynı zamanda omuzlar iki kere 6 ilmek olarak kesilip arka parça bitirilecek. Lastik üstü 58 cm’de ön yaka oyuntusu için ortadan 8 ilmek, yanlardan bir kere 3, bir kere 2, bir kere 1 ilmek kesildikten sonra omuzlarda iki kere 6 ilmek olarak kesilip ön parça da bitirilecek.
KOL :
33 ilmek başlanacak. 3 düz 2 ters, 3 düz 2 ters olarak 6 cm lastik örüldükten sonra lastik üstünde düz örgüye geçerken ara ara 2 ilmek artış yapılacak. Daha sonra yanlardan 2 ilmek içeriden her 10 sırada bir beş kere 1’er ilmek artış yapılacak. Tüm kol boyu 49 cm’de kol üst kesimine geçilecek. Kesimler bir kere 3, beş kere 2, bir kere 3 ilmek olarak kesilip tepede kalan 13 ilmek de düz olarak kesilerek kol bitirilecek.
YAKA :
58 ilmek başlanacak. 3 düz 2 ters olarak 18 cm lastik örüldükten sonra ilmekler kazağın yaka etrafına dikilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir