Bohem Atkı Yapılışı

Bohem Atkı Yapılışı

Bohem atkı farklı bayan atkı yapmak isteyenlere yeni model atkı yapılışını anlatacağız.  Aslında bohem atkı yapılışı çok kolay. Büyük şişlerle yapılan atkı anlatımını bulacağınız konumuzdaki atkıyı yaptıktan sonra zevkle kullanacaksınız. Genç kız atkısı da olur bu iplerle araya nako paris kırçıllı ipinden de konuluyor ve o da balık sırtı örgü örneği yapılıyor. Sanki makarna ip sıralarını dikilerek elle tutturulmuş gibi duruyor. ya da araya örümcek modeli yapılmış gibi…

15 numaralı şiş ile yapılıyor. 54 ilmek atarak bohem atkı örülüşüne başlıyoruz. İlmekleri  (kırçıllı) tavşan tüyü ip ile atıyoruz. ilmek atıyoruz örmeden ipe düğüm atıp makarna ip ile balık sırtı örgü örneği ile örmeye başlıyoruz. Balık sırtı örgü modeli atkı yapılışını çok seveceksiniz. Adı bile havalı 🙂 Bohem atkı .. Balık sırtı örneğinden de bahsedeyim ; öncelikle şunu söylemeliyim ki örgüyü düz örgü gibi düşünün ön tarafında düz örgü ,arka tarafında ters örgü örerek balıok sırtı örneğini uygulayacağız. Balık sırtı örgü örneği şu şekilde başlıyor : 2 ilmek birlikte düz öreceğiz ama soldaki iki ilmeği bırakmadann  içinden ilmek geçirip sağ şişe bir ilmek alacağız yani düz örgü işlemi yapacağız normalde 2 ilmeği de boşluğa bırakmamız gerek ( soldaki) biz sadece sıradaki ilk ilkmeği bırakıyoruz ( ilmeklerden birini)sonra diğerini tekrar 2 ilmek birlikte düz öreceğiz ya tekrar örgüde kullanıyoruz yanındaki ilmekle birlikte düz örüyoruz . bunu sıra sonuna kadar yapıyoruz.

diğer sıraya geçtiğimizde ilmekleri ters örgü yaparken yaptığımız gibi tersten alarak aynı işlemi yapacağız ; 2 ilmeği birlikte ters ör, ördüğün iki ilmekten sadece birini serbest bırak diğerini yanındali ilmekle birlikte ters ör sağdaki şişe ilmek almış ol 1 ilmek serbest bırak diğer ilmeği tekrar yanındaki ilmekle birlikte ör.

 

 

balık sırtı nasıl örülür? Türkçe anlatımlı videodan balık sırtı örgü modeli nasıl yapılır izleyin ve bohem atkı yapılışını aynı teknik ile yapın.. Paris – tavşan tüyü ip ile 1 sıra öreceksiniz. makarna ip ile 1 düz sıra ve arkası 1 sıra ters öreceksiniz sonra tavşan tüyü ile 1 sıra öreceksiniz. sonra makarna ipe geçip aynı şekilde 1 düz, 1 ters sıra öreceksiniz.

 

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın