Bonbon Şeker Örgü Modeli Yapılışı Anlatımı

Bonbon Şeker Örgü Modeli Yapılışı Anlatımı

Bebek yelek örnekleri arasında ve bebek yelek örgü modeli olarak güzel bir örgü yelek modeli olan, ayrıca örgü bere modeli olarak da kullanılabilen yeni moda örgü modelimiz oldukça işinize yarayacaktır.

Bonbon şeker örgü modeli bebek ürünlerine çok yakışıyor. ayrıca yelek ve bere modeli olarak da güzel duruyor.

Bonbon şekeri örgü modelini yapabilmek için 3 sıra düz örüyoruz ana renk ile sonra 2 sıra beyaz örüyoruz. beyazı örerken turuncu ilmeklerin 2.sini söküyoruz aşağıdaki beyaz ilmeğe kadar sonra şişi önden beyaz ilmeğe sokun sökülen ilmekleride şişin önüne alarak sonraki ilmeği örün.

örneğimiz 4 ve katları üzerine kuruluyor. başlangıç ilmeğini ona göre ayarlayın.

2 sıra haraşo yapıldı alta siz istediğiniz kadar yapabilirsiniz örnek katlanmasın diye yapıldı o. 2 sıra düz örgü ve 4 sıra pembe ile düz örgü yapılıyuor. örnek bunu nüzerine kuruluyor sürekli olarak 2 sıra beyaz , 4 sıra pembe öreceğiz.

beyaz ipliğe geçiyoruz ve ilk ilmek kenar ilmeği örüyoruz ardından. sonraki ilmeği pembe ilmeklerin hepsini sök beyaz ilmeğe gelince o ilmeği önden al sökülen kısımda şişin önunde kalsın ve ör o ilmeği fazla gevşek bırakma ki biraz büzülsün bonbon opluşsun.

sonra, 3 ilmek örüp 4. ilmeği söküyoruz. sıra sonuna kadar aynı işlemi yapıyoruz.

arka sıra :  arkayı ters olarak beyaz ilmekle örüyoruz.

sonraki sıra : pembe ipe geçiyoruz ve 4 sıra düz örüyoruz.

4 düz ördükten sonraki öndeki ilk sıra :ilk ilmek kenar ilmeği 3 ilmek  beyaz ile ör. aşağıdaki bonbonun tam ortasına gelen 4. ilmeği sök beyaz ilmeğe kadar sonra yine beyaz ilmeği ör. 3 ilmek ör 4. ilmeği sök sıra sonuına kadar devam edin.

sonraki sıra : arka ters örülür.

soonra : 4 sıra düz ör.

bu şekilde örneği modelinize yerleştirin.

Herkese kolay gelsin.


Karışık mı oldu anlatım, yeniden anlatalım  :

bu şekilde daha mı anlaşılır olur bilmiyorum ;

İlk olarak bebeğinizin vücuduna göre ayarlayabileceğiniz ilmekler atarsınız. Ben simdi sizlere örnek gösterdiğim için az ilmekle yapıyorum. Ben turuncu ve beyaz ip kullandım. 3 ilmek beyaz örüp, 4 sıra turuncu ipimle, 2 sıra beyaz iplikle örüyoruz. Daha sonra beyaz ipimle 2 ilmek örüp, turuncu ipimizi alt kısımdaki beyaz ipimize kadar söküyoruz ve önden arkaya doğru batıp hepsini düz örüyoruz.

Sonra tekrar beyaz ipimizle 3 ilmek düz örüp, daha sonraki turuncu ipimizden yine alt kısımdaki beyaz ipimize kadar söküp aynı işlemi yapıyoruz.

Arka sırasında bütün ilmeklerimizi ters olarak örüyoruz. Daha sonra turuncu ipliğimize geçip 4 sıra düz örüyoruz. Ve her seferinde ön kısmında aynı işlemi yaparak bonbon şekerlerimizi tamamlıyoruz.

Sevgili hanımlar, ister tek renk, isterseniz daha çok ip çeşidiyle rengârenk bonbon şeker modelini yapabilirsiniz.

İyi günlerde kullanın.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir