Burgu Modeli Yapılışı Videolu anlatımlı

Burgu Modeli Yapılışı Videolu anlatımlı

Burgu örgü modeli yapılışı oldukça basit ama bir o kadar da güzel bir örgü yapılışı modelidir burgu örgü modelini neredeyse tüm örgü çeşitleri ile kullanabilirsiniz, sizlerde güzel bir örgü modeli keşfetmek ve yapılışını öğrenmek istiyorsanız burgu örgü yapılışı çok işinize yarayacak.

Model 9 ilme üzerine kurularak yapılıyor. Şişe 15 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : 3 ilmek düz olarak örelim. 9 ilmek ters olarak örelim. Tekrar 3 ilmek düz olarak örelim.

2.tur : Arka sırada 3 ilmek ters olarak örelim. 9 ilmek düz olarak örelim. Tekrar 3 ilmek ters olarak örelim.

3.tur : 1.turun tekrarı olarak 3 ilmek düz olarak örelim. 9 ilmek ters olarak örelim. Tekrar 3 ilmek düz olarak örelim.

4.tur : 3 ilmeği ters olarak örelim. Sol şişteki 6 ilmeği şişten çıkartalım. Baştaki 3 ilmeği şişi kendimizden taraftan yani ön taraftan tekrar sol şişe takalım. Arkada kalan 3 ilmeği sağ şişe alıp tekrar sol şişe takalım. Ve düz olarak örelim. Kalan ilmekleri göründüğü gibi örelim. 3 ilmek düz, 3 ilmek ters olarak.

5.tur : 1. turun tekrarını örelim.

6.tur : 2 . turda yaptığımız gibi örelim.

7. tur : Tekrar 1. turda ördüğümüz gibi örelim.

8. tur : 3 ilmeği ters olarak örelim. Şimdi 3 ilmeği düz olarak örelim. 6 ilmeği şişten çıkartalım. Baştaki 3 ilmeği şişi arka  taraftan tekrar sol şişe takalım. Arkada kalan 3 ilmeği önden sağ şişe alıp tekrar sol şişe takalım. Ve düz olarak örelim. Kalan 3 ilmeği ters olarak örüp bitirelim.

Model bu 8 turun tekrarından oluşuyor. İsterseniz örerken bükme kısımlarına geldiğinizde 4 ve 8. turları yer değiştirerek de örebilirsiniz. Yani önce sondaki 6 ilmeği bükerek örebilir, sonra bükme kısmına geldiğinizde baştaki 6 ilmeği bükerek örebilirsiniz. Videoda iki örme şeklini de göreceksiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın