Burgu Modeli Yapılışı videolu

Bu modele ikili burgu da denilmekte y ada basit burgu modeli de denilmekte.. Örgülerde kullanılan burgu türleri farklılıklar gösterir bu çok eski bir yöntemdir ve sıklıkla kullanılır. Bebek yelek modellerinde, örgü hırka modellerinde, atkı modellerinde parmaksız eldiven modellerinde kullanılır. Hatta  örgü battaniye modellerine bile yer etmiştir.

 

Burgu modeli belirli sayıda sıra düz örgü yaptıktan sonra belirli sayıda ilmeklerin yer değiştirilmesi ile yapılmaktadır. Model sürekli birbirini tekrar eder. Hırka modellerinde yan lastikten sonra yapılır genelde ve çok şık bir görünt katar ya da cepken yelek modellerinde ön kısımda ortadan dikey şekilde burgu modeli yapılıyor. Bu da çok şık duruyor.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

2 li Burgu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Videoda burgu modelini 8 ilmek üzerine yapıyoruz. Burgu kısmının ilmek sayılarını, bükme uzunluk kısmını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. En az 4 ilmek üzerine olacak şekilde. 8 ilmeği 4 + 4 ilmeklerin yerlerini değiştirerek yapıyoruz. Örgüye yeni başlayanlar için burgu modeli yapımı videoda. İyi seyirler.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın