Burgulu Selvi Dalları Örgü Modeli Yapılışı

Örgü burgulu selvi dalları yapılışı battaniye yapılışı için örgü modelleri yapılışları videolu anlatımını izlemeniz yeterli olacaktır. Örgü bebek battaniyesi modelinde kullanılan burgu modeli yapılışı, selvi dalları örgü modeli yapılışı, haraşo örgü modeli yapılışı örgü modelleri kullanılarak çok güzel yeni örgü modeli bebek battaniyesi yapılmıştır.

 

Burgulu Selvi Dalları Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Örgü bebek battaniyesi 4 ya da 5 numara şiş ile ipinizin kalınlığı hangi modele uygun ise ipin etiketi üzerinde yazar. Başlarken 10 diş haraşo örün , kenarlardan 10 ilmek haraşo örün , burgu modelini uygulayın, 2 düz olsun kenarlarında, 10 ilmek haraşo örün, selvi dalları örgü modelini uygulayın, 2 sıra düz örün, 10 ilmek haraşo , 2 sıra düz, burgu modeli, 10 ilmek haraşo, selvi dalları örgü modeli, 2 düz, 10 ilmek haraşo, 2 düz, selvi dalları , 10 diş haraşo , burgu modeli, 10 diş haraşo, selvi dalları, 10 diş haraşo , burgu modeli, 10 diş haraşo

İlmek ve örgü modelleri bu şekilde sıralanmış. Başlangıç ilmeklerini burgu ve selvi dalları kaçar ilmekten oluşuyor ise kaç örnek koyacaksanız ona göre önceden hesaplayıp başlangıç ilmek sayınızı belirleyin. Örgü bebk battaniyesi başlangıç ilmek sayısı kaç tır derseniz , genelde 90 ilmek ile 130 ilmek arasında değişir. İpin kalınlığına göre. İpinizin markasını ve şiş numaranızı yazarsanız yoruma yardmcı oluruz. Kolay gelsin.

Burgu ( saç örgü modeli ) modeli yapılışı videolu anlatımı :

Selvi dalları örgü modeli yapılışı videolu anlatımı :

Haraşo örgü modeli nasıl yapılır videolu anlatımı :

 

 

Bir cevap yazın