Çapraz Örgü Modeli Yapılışı Videolu

Çapraz Örgü Modeli Yapılışı Videolu

Şal olarak örmek istiyorsanız 100 ilmek atarak başlayabilirsiniz. İpinize uygun şişle örebilirsiniz. 100 ilmek attıktan sonra 3 sıra haroşa örgü modeli örelim. Daha önce sizlere haroşa nasıl yapılır farklı bir model göstermiştik. Sizler tarafından çok istek alan bir modeldi.

3  sıra haroşa ördükten sonra 1 düz örgü örer gibi şişi ilmeğin içine geçiriyoruz  4 kez ip doluyoruz ve örüyoruz. Sıra sonuna kadar aynı şekilde 1 düz ör 3 ip dola olarak örüyoruz. Son ilmeği normal şekilde düz örüyoruz. Örgünün ters yüzüne geçtiğimizde ilk ilmeği boş olarak alıyoruz. Daha sonraki 6 ilmeğin baştaki ilmeklerini şişe örmeden alıyoruz. Şişte uzun olarak 8 ilmek olacak. Daha sonra sağdaki 4 ilmeği soldaki şişe alıyoruz. Diğer 4 ilmeğin üstünden atlatarak soldaki şişe geçiriyoruz. Daha sonra sağda kalan ilmekleri de sola alıp ters örgü olarak örüyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar örüyoruz.

Model karışık gelmiş olabilir arkadaşlar ama kolay bir model. Videolu anlatımlı örgü işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer bir sorun olursa sormaktan çekinmeyin. Mesaj ile ulaşabilirsiniz. Şimdiden örecek arkadaşlara kolay gelsin.

 

https://youtu.be/dpdEk7aNcmM

Bir cevap yazın