Cepken Yelek Yapılışı Anlatımı

Cepken Yelek Yapılışı Anlatımı

ipim: nako lüks minnoş
şiş numaram: 3.5
örgü tekniği: haraşo
sol ön kenar: Şişe üç ilmek atarak başlıyoruz. Sonraki sıralarda her iki taraftan da  1 er ilmek arttırarak 29 ilmeğe ulaşıyoruz. Son olarak sadece bir kenardan tek seferde 4 ilmek daha arttırıyoruz. 25 sıra hiç arttırma yapmadan örmeğe devam ediyoruz.
26. sırada kol kısmından 3 ilmek kesiyoruz. Dönüşte ise yakadan 4 ilmek kesiyoruz. Kol kısmından 2 ilmek daha kesiyoruz. Yakadan 1 ilmek kesiyoruz. Koldan son kez bir ilmek kesiyoruz . Bundan sonra kol kısmı kesim yapılmadan örülecek.
Yaka kısmı ise 1 er ilmek kesilerek 15 ilmek kalana kadar azaltılmaya devam edilecek. 15 ilmek kaldıktan sonra 13 sıra daha örülüp bütün ilmekler tek seferde kesilecek.
sağ ön kenar: sol kenar gibi örülecek. İlk düğme iliğini arttırmaları yapıp üç diş daha haraşo ördükten sonra açıyoruz. İki ilmek arası 10 diş haraşo örülecek. Toplamda üç ilmek açılacak.
Arka: 62 ilmekle başlanacak. 25 sıra haraşo örülecek. 26. sırada kollardan 3-2-1 şeklinde eksiltme yapılacak. 20 sıra daha örülüp tüm ilmekler tek seferde kesilecek.
Cepler: 15 ilmekle 3-4 diş haraşo örülüp tüm ilmekler tek seferde kesilecek.

Bir cevap yazın